Ébrenlét

Awake

2024.05.04 Krisz Nézhetetlen

Nekem azért sikerült rajta elaludnom.

2022.01.27 BoBamburg

Ez borzalmas. Netflixen sajnos mostanában egész sok kimondottan béna horror van, és látni, hogy sok esetben a mennyiségre mennek, nem a minőségre. Már az elején lerí a filmről, hogy gagyi lesz, és az is lett. Pedig az alapötlet nem vészes, de a megvalósítás nevetséges.

2021.06.10 KCintia

Unalmas, borzalmas

Az alap elgondolás egészen remek volt addig a pontig, amíg a kivitelezést nem láttam. A történet egyhangú, unalmas, semmi érzelem, semmi izgalom. Háttérzajnak ajánlom, annak fantasztikus volt.

2022.01.20 jfruzsi97

Az alapkoncepció érdekes és jó lett volna. Sajnos a kivitelezés kevésbé, ami le is húzta a filmet.

2021.06.10 herkedavid

Nagyon gyenge

Megnéztem a trailert, gondoltam, ez egy nagyon jó film lesz, érdekes, le fog kötni, kapok valami elgondolkodtató dolgot, de csalódtam. A cselekmény semmilyen, tipikus, család megy ide-oda, majdnem meghalnak, de mégse. Nem tudok semmi pozitív dolgot mondani, ami miatt bárkinek is ajánlom. Se egy csavar, se egy fordulat, amire felkaptam volna a fejem, hogy aztamindenit, ez már valami. Többet vártam, nem kaptam semmit.

2021.06.26 Eastern79

Nesze semmi, fogd meg jól!

A film alapötlete érdekes, azonban pont a tudományos része nincs kidolgozva semennyire, így sci-finek nehezen nevezhető a Netflix produkciója. Vannak erős pillanatai, de azért még lett volna potenciál az alváshiány mellékhatásainak árnyalásában, ezen a téren akár a szürreális horror elemeit is belecsempészhették volna. Az utolsó előtti előtti pillanatban felbukkanó, faék egyszerűségű megoldás is el lett bénázva, ugyanis a cselekmény szerint az elektromos sokkolás kézenfekvőbb lett volna, mint a választott megoldás. Még így is vannak jó pillanatai, de sajnos unalmas lett, és vontatott. Még Jennifer Jason Leigh sem tudott hozzátenni, mert már megint egy unott arccal ténfergő karaktert kapott, nagyjából pont azt, mint a "kis Cronenberg" filmjében. A főszereplő Gina Rodriguez játéka sem kiemelkedő, valahogy nem tudtam izgulni érte. Kihagyott ziccer.

2021.06.11 stevepisti

Nem lenne rossz film, de a végére annyira átmegy B kategóriásba, hogy csak úgy ordít. Kb. a második felétől számomra teljesen elveszítette a hitelét az egész történet. Nagyon művi minden, a helyszín, a katonák viselkedése a reakciók. Kár érte, pedig ... Több

2024.02.06 thejoker

Az előzetes szerintem a legtöbbünket kíváncsivá tett, sajnos ebben sokkal több lehetett volna. 1-2 jó színész mindenképpen jót tett volna ennek az egésznek.

2021.06.25 taba

Kellemes csalódást okozott a történet, az alváshiány okozta problémák köré épül, de valójában az emberi infrastruktúra összeomlásáról szól. A cselekmény és a párbeszédek rendben vannak, leginkább a Hang nélkül és Madarak a dobozban filmekhez tudnám hasonlítani.

2021.06.08 skyman

A központi ötlet teljesen rendben van, de a kivitelezés rettenetesen sántít. Sci-finek mondja a Netflix, de ne dőlj be, ez egy középszerű 'thriller'(?) a teljesen kihagyható fajtából.

2024.03.17 puszpang

Egynek jó volt.

A sztori viszonylag rendben. A kis pénz meglátszik, de kihozták belőle, amit lehetett. Színészetet ne keressünk, de mint karakterek, azok nagyjából okésak. A történetvezetés tűrhető, arra odafigyeltek. Ha nem bonyolódunk bele az itt-ott esetlen megvalósításba, akkor – beleélve magunkat – egész elfogadható a film.

2023.08.19 SzupiMester

Na ez után már én sem tudok aludni, annyira elkeserítően béna film lett.

2021.06.10 duhaj

Ennél sokkal többet vártam, gyenge, unalmas, butyuta történet, ha nagyon rövid akarok lenni azt mondom, hogy időpazarlás.