Játssz egy Lenovo Note Gold-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A majmok bolygója: Háború

(War for the Planet of the Apes)

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2

A majmok túlszárnyalták az embereket. Ami jó szándékú kísérletnek indult, az teljes hatalomátvétellé vált: immár az értelmes emberszabásúak a Föld urai. A városok elnéptelenedtek, a menekülőkkel nem tudni, mi történt, és a kevés életben maradt ember kis csapatokra szakadva bujkál… amíg bír. És készülődik.
A háború ugyanis elkerülhetetlen. Caesar, a harcedzett és szuperintelligens óriásgorilla, aki nagyon sokat szenvedett az emberek rabságában nem tud felejteni és nem akar megbocsátani.
Mindkét fél tudja, hogy az emberiségnek nincs több esélye. Ha most kudarcot vall, végképp eltűnik a Föld színéről.

A különlegesen sikeres előző két rész után a folytatást természetesen az előző rész (és a Cloverfield) rendezője valamint a Die Hard 4.0, Az emlékmás, a Farkas, és A majmok bolygója előző részének írója készített. Ez a film nem majmolja, hanem mindenben felülmúlja az előzményeit – és a stúdió máris bejelentette, hogy nagy sikerre készül, és a sorozat folytatódni fog. (Intercom)

Amiah Miller

– Amikor hét-nyolc évvel ezelőtt elkezdtünk gondolkodni a projekten, akkor nagyon határozottan egy trilógiát láttunk magunk előtt – mondta újságíróknak Peter Chernin, a film producere. – Tudtuk előre, hogy egyre intenzívebb, egyre akciódúsabb, egyre izgalmasabb filmeket akarunk csinálni. Így logikus: a majmok okosabbá válnak, azután kénytelenek szembefordulni az emberrekkel, és végül el kel dőlnie, ki az úr a bolygón. Ezt mindig is egy sorozatként képzeltük el, és amikor végül kiderül, hogy kié lett a Föld, véget kell érnie. A sokszázmilliós produkciókért felelős filmes azonban mégsem olyan határozott, mint hinnénk. – Közben nagyon megszerettük a majmokat, meg ezt a különleges világot. Ha akarjuk, van még itt elmesélhető történet. És mi nagyon szeretünk mesélni… (IC Press)

Andy Serkis, Terry Notary és Karin Konoval az egyedüli olyan színészek, akik az új Majmok bolygója-trilógia mindhárom részében feltűntek.

Matt Reeves mindössze a második olyan rendező, aki két Majmok bolygója-filmet is rendezett.