The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

Jena Malone
Woody Harrelson
Donald Sutherland

Az éhezők viadala: A kiválasztott - 2. rész filmtartalom:

Katniss Everdeen története a végéhez közeledik. A nép szembeszáll a Kapitólium zsarnokságával. Bár a Panem jövője Katniss kezében van, a lány ereje egyre fogy. Vajon képes kitartani az utolsó utáni… Több

Premier (HU): 2015.11.19. | Netflix (2020.06.13.) | HBO Max (2023.10.06.)
Több

2023.12.05 Lóri Ádámcsik

Izgalmas befejezés

A befejező rész izgalmasabb volt, mint az első rész. Jól zárták le a történetet.

2017.04.11 indingo

Az előző résszel nekem teljesen összefolyik. Ebben a részben is alig történt valami, azon kívül, hogy kaptunk egy bénácska befejezést. A romantikus szál lezárásának sem örültem. v

2017.04.06 GedyPapa

Nem tette magasra a lecet az első része a profitmaximalizáló befejező duplarésznek, így még ki is tudtak hozni egy picivel többet belőle. Volt egy fél óra, amiért érdemes volt megnézni, bár egy ilyen hosszú alkotásnál ez édeskevés.

2016.04.14 Szilonka

Általános vélemény a trilógiáról, ami négy részes. Az első film alapozta meg a sikert, valami újat hozott történetben egy új világot teremtett és meg is ugrotta a megvalósítási feladatokat. A második rész még tartotta a szintet érdekes volt, de azért... Több

2019.04.26 Ms. Akárki

Megható, akciódús befejező része lett a trilógiának. Méltó befejezés , bár személy szerint a vége nekem a könyvben valahogy szebbnek, jobbnak és érzelmesebbnek hatott. De még így is maradandó és klasszikus film lesz. Peeta+Ketniss

A film összbevétele 653 428 261 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 357 155 314 forintot termelt. A hazai mozik összesen 6 027 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film végén lévő jelent, amikor Haymitch és Effie csókkal köszönnek el egymástól eredetileg nem így szerepelt a forgatókönyvben. A két színész ötlete volt, amelyen a filmkészítők is meglepődtek.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Josh Hutcherson az epilógusban parókát hord. A színész a széria miatt festette szőkére haját, de nagyon nem szerette, s mivel az epilógust csak pár hónappal a film többi részének forgatása után vették fel, úgy döntött nem festeti vissza újra a haját.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az éhezők viadal-franchise filmjei közül ez a film hozta a legkisebb bevételt a nyitóhétvégéjén: "mindössze" 102 millió dollárral nyitott az Egyesült Államokban.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az a vörös ruhát, amelyet Katniss visel a film poszterén, a film során egyszer sem veszi fel. Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2016. 01. 06.)
KULTÚRA 145 Az éhezők viadala befejező része nem akar a kedvedben járni
A nagy franchise-ok zárásától várt csinnadratta, lélekemelő zene és katarzis helyett A kiválasztott befejező rész valami sokkal jobbat ad: nem kamuzik. Kritika. Több

(2015. 12. 27.)
A morál diadala?
Újabb fiatal felnőtteknek szóló széria ért véget tisztességgel: Az Éhezők Viadala – A kiválasztott 2. meglepetéssekkel ugyan nem szolgál, de rendkívül látványos és keserédes fináléjával az elvárásoknak meg tud felelni. Több

(2015. 11. 23.)
Let it Snow!
Itt a vég. A befejező részben kiderül, hogy sikerül-e megdönteni Snow elnök hatalmát és hogy Katniss a két ifjú titán közül végül kit választ. A zsarnokságot, a manipulációt és a propagandát alapszintre helyező, nem túl rózsás jövőképet festő mozit szerettük, hiányozni fog. Több

(2015. 11. 23.)
Az éhezők viadala: A kiválasztott befejező rész
Az első két epizódot szívesen veszem majd elő időnként, A kiválasztott két részére azonban elfogyott némileg a szusz. Nem szabad azonban figyelmen kívül hagynunk erényeit sem, hiszen bátran szembemegy az elvárásokkal és Francis Lawrence atmoszférateremtése is kellőképpen nyugtalanító. Bár nem lakunk jól vele, azért korgó gyomrunkat valamennyire csi... Több

Értékelés: 5.5/10
(2015. 11. 19.)
Az Éhezők Viadala: A kiválasztott befejező rész kritika
A rajongók úgyis meg fogják nézni. Én is megnézném, akárki akármit írt volna róla. Csak senki ne élje bele magát abba, hogy most valami fantasztikus élményben lesz része. Mert nem lesz. Sajnos. Több
A SHIELD ügynökei
2013