Játssz egy Google Daydream-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Eredet

(Inception)
Eredet

Tartalom

Cobb (Leonardo DiCaprio) a legnagyobb tolvajok egyike, aki arra specializálódott, hogy egy különleges álommegosztó technológia segítségével mások álmaiba lopódzon be, és olyan titkokat szerezzen meg, amiket senki más nem tud. Ám a magányos és lelkiismeret-furdalással élő férfi végre olyan megbízást kap, amely segítségével helyrehozhatja eddigi hibáit, és talán saját életét is. A munka viszont épp az ellenkezője annak, amit eddig csinált – egy gondolatot kell elültetnie valakinek a  fejében. Ez lenne a tökéletes bűntény, azonban Cobb és társai sem vettek számításba minden tényezőt, ami sokba kerülhet nekik.
(SódóGA)

2015. 09. 13. 10:14

Nagyon vártam ezt a filmet, mert a témája mindig is érdekelt. Nem csalódtam benne, viszont attól tartok meg kell még nézzem egy párszor, hogy mindent értsek benne. Nagyon látványos, nagyon jó a történet, de nem lehet csak félszemmel nézni, mert akkor fontos információk veszhetnek el.

2015. 05. 06. 22:30

"Álom az álomban". Nagyon jó film, kicsit bonyolulttá is válik, mellette pörgős akció. Van célja, jól felépített misztikus akció-sci-fi, ami 148 percre odaszegez! :) Favorit. Sokszornézős.

2016. 02. 13. 00:57

Nolan ügyesen játszott rá megint a nyomasztó, de élvezhető hangulatra, a komplex történetet pedig jól szedte szét érthető darabokra, bár néhol túl gyorsnak találtam az események pörgését. A sokrétű cselekmény megköveteli, hogy az ember odafigyeljen, de épp emiatt nem tűnik hosszúnak a film, hiszen mindig történik benne valami. Nagyon tetszett, hogy a film végig megtartott egyfajta eleganciát és kimértséget, kicsit olyan volt, mintha színdarabot néztem volna moziban. Jó élmény, Nolan-rajongóknak melegen ajánlott.

Marion Cotillard
Cillian Murphy
Tom Hardy
Tom Hardy
Leonardo DiCaprio

Amikor Cobb teszteli Ariadnét, a lány úgy nyeri el Cobb tetszését, hogy egy a minószi labirintushoz hasonló útvesztőt rajzol. A görög mitológia szerint Thészeusz Ariadné fonalának köszönhetően jutott ki a Minótaurosz barlangjából.

(lolita13)

Az Inception volt Christopher Nolan második, saját ötleten alapuló filmje. Az első az 1998-as A csapda.

(lolita13)

Kate Winslet is jelölt volt Mal szerepére, de később elmondta, hogy azért utasította el a szerepet, mert úgy érezte, nem tudna azonosulni a karakterrel.