Játssz egy Lenovo Miix tablet PC-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Eredet

(Inception)
Eredet

Tartalom

Cobb (Leonardo DiCaprio) a legnagyobb tolvajok egyike, aki arra specializálódott, hogy egy különleges álommegosztó technológia segítségével mások álmaiba lopódzon be, és olyan titkokat szerezzen meg, amiket senki más nem tud. Ám a magányos és lelkiismeret-furdalással élő férfi végre olyan megbízást kap, amely segítségével helyrehozhatja eddigi hibáit, és talán saját életét is. A munka viszont épp az ellenkezője annak, amit eddig csinált – egy gondolatot kell elültetnie valakinek a  fejében. Ez lenne a tökéletes bűntény, azonban Cobb és társai sem vettek számításba minden tényezőt, ami sokba kerülhet nekik.
(SódóGA)

2016. 02. 13. 00:57

Nolan ügyesen játszott rá megint a nyomasztó, de élvezhető hangulatra, a komplex történetet pedig jól szedte szét érthető darabokra, bár néhol túl gyorsnak találtam az események pörgését. A sokrétű cselekmény megköveteli, hogy az ember odafigyeljen, de épp emiatt nem tűnik hosszúnak a film, hiszen mindig történik benne valami. Nagyon tetszett, hogy a film végig megtartott egyfajta eleganciát és kimértséget, kicsit olyan volt, mintha színdarabot néztem volna moziban. Jó élmény, Nolan-rajongóknak melegen ajánlott.

2015. 01. 14. 23:37

Jó ötlet, de miért kell ebből olyan akciófilmnek lenni? Túl gyors és túl sok erre az ötletre. Az ember elgondolkodna, de arra sincs itt idő.

2015. 01. 26. 16:56

Ez egy tipikusan olyan film, amin ha egy percre is nem figyel az ember, egyből elveszti a fonalat. Nem igazán értem, hogy Leonardo miért nem kapott érte oszkárt, pedig nagyot alakított. Nagyon elgondolkoztatott...

Marion Cotillard
Cillian Murphy
Tom Hardy
Tom Hardy
Leonardo DiCaprio

Amikor Cobb teszteli Ariadnét, a lány úgy nyeri el Cobb tetszését, hogy egy a minószi labirintushoz hasonló útvesztőt rajzol. A görög mitológia szerint Thészeusz Ariadné fonalának köszönhetően jutott ki a Minótaurosz barlangjából.

(lolita13)

Az Inception volt Christopher Nolan második, saját ötleten alapuló filmje. Az első az 1998-as A csapda.

(lolita13)

Kate Winslet is jelölt volt Mal szerepére, de később elmondta, hogy azért utasította el a szerepet, mert úgy érezte, nem tudna azonosulni a karakterrel.