Játssz egy Lenovo Miix tablet PC-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Az éhezők viadala: Futótűz

(The Hunger Games: Catching Fire)
Az éhezők viadala: Futótűz

Tartalom

A 74. Éhezők viadalának két győztese volt, amire soha korábban nem volt példa a Nagy Mészárlások történetében. Katniss (Jennifer Lawrence) és Peeta (Josh Hutcherson) megpróbál visszailleszkedni a megszokott hétköznapokba, de a viadal végérvényesen megváltoztatta őket. A kettős győzelmet az Elnök szeretné saját hatalmánák megszilárdítására használni, így megszervezi a Győztesek körútját, mely során Katnissnek és Peetának éltetniük kell Panemet. De az utazás nem váltja be a hozzá fűzött reményeket, Katnissben sokan a forradalmárt látják, akinek vezetésével felllázadhatnának a Kapitólium ellen.
(SódóGA)

2015. 01. 22. 19:30

Tökéletes folytatás a sorozatnak. Ismét nem csalódtam. A színészgárda fantasztikus, mint mindig. Ugyanúgy visszaadta a könyvet, mint az első rész. Szuper volt.

2015. 04. 25. 08:17

Nagyon szeretem az Éhezők Viadala trilógiát,és nem is véletlenül,Hiszen minegyik film tele van akciókkal,izgalommal és egy percig sem lehet unni.Jennifer Lawrence megint nagyot alakított.

2015. 05. 05. 17:29

Nem volt rossz. Sőt, egész jó volt, nem unatkoztam (na jó, néha). Az első résznél már kifejtettem a történettel kapcsolatos aggályaimat, itt már nem akadtam fenn ezeken, elfogadtam, hogy ez van. A film határozottan jobban tetszett, mint a könyv. Azt sajnáltam, hogy szegény Helyey László már nem szinkronizálhatta Sutherlandot, akin szerintem is kissé "lötyög" a tiszta gonosz diktátor szerepe. Őbenne ugyanis én mindig valami kis huncutságot érzékelek, ami meglágyítja a karaktert.
Egy kis baki a filmben: Katniss nyilai. A viadal alatt többször van, hogy kilő egy csomó nyílvesszőt, vagy szétszóródnak, utána mégis mindig tele van a tegeze. :)

Willow Shields
Sam Claflin
Jeffrey Wright
Jena Malone
Jennifer Lawrence

Miután Gary Ross visszautasította a rendezést, olyan rendezők pályáztak a rendezői posztra, mint Alfons Cuarón, Duncan Jones, David Cronenberg, vagy Alejandro G. Inarritu. A befutó végül Francis Lawrence lett.

2013-ban a 3. legtöbb bevételt termelő film volt.

Abban vízparti jelenetben, mikor halat esznek a szereplők, valójában nyers hal. Jennifer Lawrence nem rajong a halért, s a film óta nem eszik sushit sem.