Játssz egy Akai házimozi rendszerért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Batman Superman ellen - Az igazság hajnala

(Batman v Superman: Dawn of Justice)
Batman Superman ellen - Az igazság hajnala

Tartalom

Batman Superman ellen: Az igazság hajnala filmtartalom:

Egy ellenőrzés nélküli istenszerű szuperhős tetteitől tartva Gotham City saját, félelmetes és hatalmas igazságosztója Metropolis legbecsületesebb modern kori védelmezője ellen fordul, miközben a körülöttük levő világ azzal a kérdéssel küzd, hogy milyen hősre is van szüksége? Miközben Batman (Ben Affleck) és Superman (Henry Cavill) egymással harcolnak, egy új fenyegetés bontakozik ki, mely olyan veszélybe sodorja az emberiséget, melyre korábban még nem volt példa.

2016. 03. 25. 13:04

Igazából még hivatalos premier nem is volt, de már jöttek a negatív vélemények, bár ez várható is volt. Zack Synder-t mostanában divat szidni, pedig a legnagyobb hibája, hogy egyre kevésbé látni a filmjein a kézjegyét. Viszont én mindezek ellenére már nagyon régóta vártam a filmet, direkt kerülve minden előzetest is. Ezt azonban sajnos nem úsztam meg és egy korábbi trailer elbizonytalanított, főleg a nagyon gyenge CGI miatt. Szerencsére ezen az előzetes után még dolgoztak a szakemberek, így látvány tekintetében nem lehet a filmre panasz, pedig nem 2 és fél óra pusztításból áll csak a film. Persze negatívumok is vannak a filmben, ami sajnos pont a két kultikus hős összecsapásán éri el a mélypontot a maga durcás harcával és a botrányosan rossz világítós denevérmaszkkal. De mindez 10-15 percet tesz ki a filmből, így összességében nekem tetszett a film. Lehet, hogy sokan vitába szállnának velem, de Affleck minden idők legjobb választása Bruce Wayne szerepére. Ő az első aki küllemében és felépítésében a leginkább emlékeztet a képregényekben látott Wayne-hez, így én nagyon várom az új Batman-t, hiszen rendezőként már bizonyított.
Egyébként Cavill is jó választás Superman-ként, bár valószínűleg sosem fogok azzal megbékélni, hogy senki nem ismeri fel, mikor csak egy sima szemüveg az álcája...
A DC láthatóan próbálja kialakítani a saját univerzumát és beemelni minél több szuperhőst, de sajnos az tény, hogy nagy a lemaradás a Marvel-lel szemben, egyrészt a hőseik kevésbé populárisak, másrészt sötétebbek és nem olyan könnyedén humorosak, mint Marvelnél. De az jól látható, hogy elkezdték kiépíteni az utat a Justice League filmhez, amiben a következő lépés a számomra nagyon várós Suicide Squad....

2016. 04. 03. 20:06 Nézhetetlen!

Tényleg borzalmas volt. Pedig én azért megnézem és lelkesedem is ezekért a szuperprodukciós csodapasikat és férfias nőket felvonultató felnőtt mesékért, de ez unalmas volt és még csak látványosnak sem volt mondható. Semmi humor, habár Jeremy Irons figurájába próbáltak csempészni némi mosolyfakasztó viccelődősös megnyilvánulásokat, de ez vajmi kevés volt ahhoz, hogy azt a depresszív lehangoló sztori- és képi világot kicsit feloldja, amiben két és fél órán át részem volt. Jesszusom. Rettenet. És a színészek. Atya-gatya. Testi felépítéseken és szuperhősruhában remekül mutató és domborodó vonulatokon túl semmi. Semmi játék, semmi kreativitás, semmi jó. Ahh, kérem, ne tessék megnézni ezt a filmet. Időpocsékolás.

2016. 03. 30. 08:12

Sajnos az Acélember után nem vártam nagy sikert ettől sem, de még így is tudott nagyobb csalódást okozni. Inkább itt Batmanre voltam kíváncsi, mert Supermant már ettől a rendezőtől megismertük, ő sok újat nem tudott volna mutatni. Lehet az a baj, hogy Nolan olyan tökéletes Batman univerzumot teremtett... magason van a mérce! Engem ami nagyon irritált ebben a filmben, hogy Batmant alig láthattuk normális ,,klasszikus ruhájában", a filmben többnyire B. Wayneként vagy a -szerintem- halálciki világító szemű pajzs van rajta.
A film elején, a denevérember szemszögéből láthatjuk az Acélember végén látható csatát, ami remek ötlet volt, akkor még nagyon felspannolva kezdtünk neki a filmnek.
Borzasztó hosszú a játékidő, ami miatt a mozi unalomba fullad, ugyanis a sokak által várt zúzások és az előzetesekből megismert akciók szinte csak a végén jelentkeznek. Én speciel nem ezt a részét vártam jobban, de így sem jött át az elnyújtott hossz. A sok álomkép, meg a hosszas drámázás (most már 2 oldalról) nem kötött le.
Ben Afleck Batman szerepét nem tudom hova tenni, kell egy film még, hogy megítéljem jól áll e neki a szerep, mert korán nem akarom leírni.
A filmben - hogy egy kis pozitívumot írhassak - Luther szerepe nagyon bejött, mindig feldobta az unalmassá vált jeleneteket ezzel a ,,kezdetleges Joker" stílussal. :)
Feltünik Aquaman is egy pillanatra, és remekül beletették Csodanőt, így bevezettek a jövőre érkező Igazság ligájába, amit megint nagy reményekkel várunk. Kérdés, hogy Zack Snyder rendező mennyire tanul az eddigi ,,hibáiból".

Jelenleg (2016. aug.) a 8. legjobb nyitóhétvégével rendelkező film Amerikában.

Matt Damont megkérdezték arról, hogy ki nyerne egy Batman vs Jason Bourne összecsapásban. Erre a színész azt válaszolta, hogy előbb győzze csak le superman-t, majd azután beszélünk még erről.

(sz.marci)

Spider-Man/Deadpool képregénysorozat hatodik részének a végén kiparodizálják Batman Superman ellen: Az igazság hajnalát http://www.puliwood.hu/hirek/deadpool-pokember-batman-superman-ellen-212892.html

(tnncastiel@gmail.com)
Cinestar: Batman Superman ellen: Az igazság hajnala
Két ilyen ikonikus karakter összecsapása ettől még a nagyvászonért kiált és vétek lenne kihagyni, de az alapok ettől még gyenge lábakon állnak ahhoz, hogy egy érdemi univerzumot elhordjanak a vállukon. A Marvel továbbra is hátradőlhet, avagy hogy egy klasszikust idézzek: ”Feltöretlen tojásokból nem süthetünk rántottát.” 68/100
Movieaddicts: Megerőszakolt képregényhősök
A lényeget azonban muszáj hangsúlyoznom: ez a film hihetetlenül unalmas. Két és fél órás szenvedés a nagy büdös semmiért. Ez egy olyan pettingje az Igazság ligájának, amiben a feleknek elmegy a kedve a szextől, meg úgy minden mástól is. Nem ezt vártam, és most hihetetlenül csalódott vagyok. 3/10
Hetediksor: Köpenyes vs. köpenyes
Fogj egy Superman és egy Batman képregényt, vágd ki a képkockákat, tedd egy zsákba, rázd jól össze és borítsd ki. Érted? Nem érted. 5/10