Játssz egy Google Daydream-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2
Tartalom 3

Miközben szól a Király Válogatáskazi #2, a Marvel produkciójában készült A galaxis őrzői vol. 2.-ben folytatódnak a csapat kalandjai, melyek a kozmosz távolabbi szegleteibe vezetik őket. Az őrzőknek sokat kell tenniük azért, hogy összetartsák újdonsült családjukat, miközben kiderítenek egyet s mást Peter Quill igazi apjáról is. A régi ellenlábasokból új szövetségesek lesznek és a rajongók kedvencei is a képregény lapjairól hőseink segítségére sietnek, midőn a Marvel Moziuniverzuma tovább tágul. (Forum Hungary)

2017. 05. 05. 23:22

Ez volt az első és utolsó része A galaxis őrzőinek, amit moziban néztem. Több mint két órát végigülni tíz ütős poén miatt, finoman kifejezve időpazarlás. A többi mind olyan volt, amit már ezerszer elsütöttek más filmekben (ez pedig sajnos igaz a történetre és a költséges látványra is.) Immár sokadszor fogadom meg, hogy nem bízom a kritikusokban, de ezúttal tényleg felháborítónak tartom, hogy olyanokat olvasni többnyire erről a filmről, hogy _szenzációs_, _lenyűgöző_, _ámulatba ejtő_ ésatöbbi… hogy lehet egy ilyen produkciót az egekig magasztalni? Egy hagyományos néző még hagyján, hogy így vélekedik egy popcornfilmről, de a kritikusoknak kifinomultabb ízlésük is lehetne (pontosabban elvárás volna velük szemben.) Ha azt a sok elcsépelt lelkizést, akciójelenetet meg a többi töltelékanyagot lecserélték volna Drax és Rocket poénjaihoz hasonló kreténségekre, vagy legalábbis azokból lett volna a legtöbb a filmben, mosollyal az arcomon távozom a vetítésről, nem ásítozva.

2017. 05. 06. 13:08

Nekem jobban tetszett a első résznél. Megmondom őszintén az se volt rossz, de én nem éreztem olyan elsöprőnek, mint a többség. Itt jobban működik a humor és a történet is gördülékenyebb. A látvány elsöprő, ahogy az el is várható, remekül aláfestve a 80-as évek zenéjével és szerencsére nem az elcsépelt számokkal. Pici negatívum, hogy a végén kicsit túltolták a drámaiságot és a szentimentalizmust, de egy rendkívül szórakoztató kis popcorn mozi.

2017. 05. 21. 19:10

Az első rész körüli óriási hipe-ot egyszerűen nem tudtuk mire vélni, mi ki is hagytuk a mozis vetítést és otthon néztük meg jóval azután, hogy lecsengett a film körüli őrület. Számunkra az első rész csupán a nézhető kategóriába sorolható be, egy-két jó poénnal, s egy-két kellemes karakterrel a középpontban. Ráadásul úgy érezzük, kissé már tele van a padlás a szuperhősös, képregényes figurákkal és történetekkel, így óhatatlanul is kialakult bennünk egy negatív megítélés, ami ezt a zsánert illeti. Aztán jött a második rész, s úgy sodort el magával minket is, hogy csak lestünk. Meg kell hagyni, hogy a Marvel azért nem bízta a véletlenre, Baby Groot megalkotásával valami olyat teremtett, amely kapcsán a siker garantált. Tuti, hogy a stúdió is tisztában volt a karakterben rejlő erővel, és tudatosan építettek rá, amely már a nyitó, táncjelenetben megnyilvánult. Kicsi Grootnál kedvesebb karaktert még nem láttam a képregény univerzumban, s a magam részéről minden egyes jelenetét imádtam. A végén már-már úgy éreztem, hogy kezd kiakadni a cukiságmérce, de ezt egy pillanatig nem bántam. A CGI remeke mellett pedig egy hús-vér cuki szereplőt is kaptunk, Mantis személyében, aki az óriási, fürkésző szemeivel és az ártatlan naivitásával ad egy pár élvezetes percet a közönségnek. S a Drax-szal való bimbózó románcát még nem is említettem, felejthetetlen csajozó szövegekkel emelve az élményt. Amiben pedig az első rész is erős volt, az most is visszaköszön: bitang jó zenéket kapunk, amelyek nagyszerű hangulatot teremtenek az újabb galaxis mentő őrületnek. A történet kapcsán azért nem lehet szó nélkül elmenni a valószínűleg tudatos Csillagok háborúja érzet mellett: hirtelen felbukkanó apa, aki igyekszik kiválasztottnak hitt gyermekét a rossz oldal felé terelni, hogy aztán együtt váltsák meg a világot. Gamora és Nebula személyében pedig még egy kis testvérviszályt is kap a néző. Stallone szerepén pedig még érződött, hogy nem nagyon tudtak mit kezdeni vele, emiatt a jelenléte is amolyan, "jajj, de jó, hogy itt van, de semmi extra" benyomását kelti. Pozitív csalódás volt a Galaxis őrzőinek újabb sztorija (bár azt azért meg kell hagyni, hogy Baby Groot puszta lénye sokat nyomott a latba), de jó ha néha meg tud cáfolódni egy-egy negatív megítélés.

Kurt Russell
Elizabeth Debicki
Kurt Russell
Elizabeth Debicki
Pom Klementieff

Volt egy "Groot-változat" a forgatókönyvben, amit a rendező és Vin Diesel használt, s amelyben lefordították angolra Groot mondatait.

Matthew McCounaughey is szerepelt volna a filmben, de a Setét torony munkálatai miatt végül visszadobta a lehetőséget. A színész egyébként a főgonosz karaktert alakította volna.

Ego figuráját a Thor-képregényekből emelték át a film készítői.

Movieaddicts: A galaxis őrzői vol. 2.
Mindenkit arra bíztatok, hogy nézze meg az sfejek legújabb kalandját, még akkor is, ha a vol. 1. nem is nyerte el a tetszését, mert A galaxis őrzői vol. 2. minden téren jobb lett, mint az első rész. 8/10
Hessteg: A galaxis őrzői vol. 2.
Mi jut eszedbe ha azt mondom Marvel vagy DC? Mi az alapvető különbség? Mint ahogy azt már egy korábbi cikkben tárgyaltuk a két cég és képregény nagyiparos egy szárból pattant ki és érezhető párhuzamokkal operál (Bosszúállók – Igazság Ligája). Ez soha sem volt titok. (4/5)
VOX.hu - A galaxis őrzői vol. 2
Ha azt mondanám, csalódást keltő A galaxis őrzői vol. 2, nem lenne igaz: 136 percre pompás szórakozás, – habár a kisgyerekes olvasóknak üzenném, az első részhez képest a pikáns poénok számát megduplázták – nem fogja a sorozatot elsüllyeszteni, de érdemben nem ad többet az első részben látottakhoz a narratíva továbbfűzésénél. 80/100