WandaVízió

WandaVision
Nk

1. évad (2021) - 6 epizód

Elizabeth Olsen

A Bosszúállók: Végjáték eseményei után Wanda Maximoff és Vízió ideális külváros életet élnek Westview városában, miközben megpróbálják elrejteni az erejüket a kíváncsi szemek elől. A házaspár azonban idővel gyanakodni kezd, hogy a dolgok talán mégsem olyanok, mint amilyennek… Több

Rendező: Matt Shakman
Forgatókönyvíró: Jac Schaeffer, Stan Lee
Premier: 2021.01.15. | Disney+ (2022.06.14.)

Echo  (2024)

Több

2024.03.19 FREEWAY

A „WandaVision” lenyűgöző alkotás, amely új és kreatív megközelítést alkalmaz a szuperhős műfajban. Ez a sorozat nem csupán egy hagyományos szuperhőstörténet, hanem egyedi stílusban bemutatott karakterek fejlődését és az izgalmas cselekmény alakulásá... Több

2022.01.30 Ms. Akárki

Nagyon sajnáltam, ami Vízióval történt. Ezzel a minisorozattal legalább kicsit le tudták zárni a történetüket. Elisabeth Olsen valami zseniálisan játszik. Kíváncsi leszek rá a továbbiakban is, pláne most, hogy a káoszmágia is a birtokában van.

2022.01.18 Nk

Tetszett, hogy az évad első felében nem kapkodtak a sitcomepizódokkal, így a gyanús jelek sem záporoztak túl gyorsan. A zárás sajnos tipikus Marvel csihi-puhi lett, de Wanda karakterének elmélyítése miatt megérte megnézni.

2021.03.23 stevepisti

Nálam nagyon betalált ez a stílus. Nagyon jól hozza a különböző évtizedek sorozatainak jellemzőit. A poénok jól fekszenek, a mellékkarakterek is jók. A végére szépen összeáll a kép, Wanda tuti visszatér még ebbe a vízióba.

2021.10.13 Bazzzsi

Két részt bírtam. Biztos én voltam türelmetlen, de addig valami pocsék. A történet unalmas, és a folyamatos alánevetéstől feláll a szőr a hátamon.

Elizabeth Olsen a forgatás befejezése után két nappal már utazott is Londonba a Doctor Strange az őrület multiverzumában (2022) c. film forgatására.Szerző: Nk

A sorozat munkacíme a "Nagy Vörös" (Big Red) volt.Szerző: Nk

A WandaVízió a Marvel Stúdió elsőként bemutatott saját sorozata. Eredetileg a Sólyom és a Tél Katonája (2021) lett volna az első, de a Disney+ átütemezte a COVID-19 világjárvány miatt a bemutatókat. Kevin Feige állítólag nagyon elégedett volt ezzel a cserével, mivel úgy érezte, hogy ez a sorozat jobb bevezetésként szolgált a Marvel-moziverzum számára a sorozatok világába.Szerző: Nk

A ház, amelyben Dottie él, Murtaugh háza volt korábban a Halálos fegyver-filmekben. Wanda háza ugyanaz a ház, ami a Karácsonyi vakációban (1989) szerepelt.Szerző: Nk

Jess Hall operatőr 47 különböző kameralencsét használt a hét korszak megjelenítése során, a legtöbb modern lencse volt egyedi átalakítással.Szerző: Nk

(2021. 01. 21.)
Szerelmes levél a sitcomhoz
Bár egyelőre még nem igazán lehet megfogni, hogy miről is akar szólni a széria, a WandaVízió szerethető alkotás, ami szívvel készült és igazi mosolyt csal az ember arcára. Több

(2021. 04. 29.)
Traumafeldolgozás Marvel módra
A Marvel Studiosról gyakran mondták az utóbbi nyolc-tíz évben, hogy hajlik a kísérletezésre. Azonban minden korábbi műve konzervatívnak hat a WandaVízióhoz képest, amely a címszereplő karakter traumafeldolgozását formai radikalizmussal kapcsolja össze. Több
Jupiter hagyatéka
Az Esernyő Akadémia