Az angol, aki dombra ment fel, de hegyről jött le

The Englishman Who Went Up a Hill But Came Down a Mountain

2023.08.28 Ergit

Igazi, hamisítatlan angol film!

2018.12.13 mamiéstöti2

Az egyik legkomplexebb történet, amit láttam. Néhány jelenet nagyon parádésra sikeredett. Érdemes megnézni.

2018.05.08 Filmelemző

Nagyon élvezetes kis vígjáték, melynek cselekménye bármilyen furcsa is, de valós eseményekre épül. Wales határán valóban fekszik egy kis település, melynek hegyét megnövelték a helyiek, hogy hivatalosan is "hegy" legyen, ne csak domb. Ami azért volt ... Több

2017.12.09 Deku

Én nem olyan rég láttam ezt a filmet. Sajnos nem fogott meg úgy igazán, magát a történetet értettem és a mögötte húzódó jelentéseket is. Viszont számomra ez inkább felesleges és fárasztó időtöltés volt. Tipikusan vontatott film. Pedig Hugh Grant nagyszerű színész. Ízlés kérdése.

2020.08.16 Crystaldeer

ajánlott

Elsőre, mikor még csak a leírást olvastam, valamiért nem fogott meg és azt gondoltam ez valami vontatott unalmas dráma megfűszerezve egy kis angol humorral. Aztán pedig megnéztem és rájöttem, hogy fantasztikus film! Ráadásul nem csak vicces, hanem egy kicsit tanulságos is. Korábbról már szerettem Ian McNeice filmjeit is és Hugh Grant is remek alakítást nyújtott ebben a filmben.

2017.07.31 Lonka

Talán a leghosszabb című film a történelemben. A története nagyon kedvelhető és valahol hihetetlen. Hugh Grant talán legjobb filmje.

2016.02.14 doroffee

Nagyon édes, kedves, bájos film. Nagyon finom bájjal és kedvességgel mutatta be a magukra büszke településlakókat és a kicsit félénk térképrajzolót. Roppant kedves a humora is.

2017.05.02 jozsagabri

Hugh Grant karaktere egyedülálló. A film kicsit történelmi, kicsit drámai és csöppet sem unalmas. Megfogtak a jelenetek, a sokatmondó párbeszédek és tartalom.