Az élet szép

La vita è bella

2015.01.30 Dodi

Csodálatos film! Megható és szerintem kihagyhatatlan!

2017.01.17 Gigi

Vannak filmek, amiket csak az idő szépít meg. Na ez nem ilyen :) Mindegy, hogy milyen régi, mindegy, hogy milyen eseményt dolgoz fel, ez sokkal de sokkal többről szól. Családról, szeretetről, küzdelemről, jóságról...

2016.07.25 Leilani

Nagyon megható ez a film, az eleje nagyon könnyed és elbűvölő, a történet előrehaladtával azonban egyre mélyebb tartalmak jelennek meg benne. Remekül dolgozza fel a történetet. Mindenkinek ajánlom.

2019.04.10 Attila G.

a nap véleménye

A filmek Principessája

Éppen 2 nappal csúszok le e film hazai bemutatójának 20. évfordulójáról ezzel a hozzászólással. Ebbe eddig bele se gondoltam. Pedig rémlett, hogy valamikor tavasszal mutatták be. Középiskolai mentorom hívta fel a figyelmem erre a filmre, valósággal á... Teljes kritika

2019.02.16 szabomarc

Történelem órán néztük még meg régen, nem volt rossz. A film elég érdekesen dolgozza fel ezt az időszakot, jól mutatja be közben a dolgokat. Nem volt rossz.

2019.04.14 De Matt

Olasz film, benne a lélek legyőzhetetlenségével

Egy csodálatosan megalkotott film, a főszerepben sziporkázó Benignivel. A háború értelmetlenségének magas fokon való bemutatása, humoros és egyben szomorú, de a remény végül mégiscsak győz a kilátástalanság felett.

2015.11.21 irongozu

Nem rossz film. Beningni engem kicsit idegesített. Pierre Richardhoz tudnám hasonlítani. Kicsit szerencsétlen és esetlen figura. Sok belőle egy egész estés filmnyi idő.

2018.11.08 iq.csabi

Egy ilyen komoly és elborzasztó témájú filmet, ilyen oldalról megközelíteni, zseniális. Gyönyörű film.

2017.01.17 Olivér Rózsa

Nagyon szép film. Lehet nevetni és sírni is rajta!

2018.07.10 Kis Anna Kinga

Begnini nagyon túlértékelt filmje, ami hiába szép, kedves és bájos, mégis nyomasztó, kellemetlen és zavaró is egyben. Vagy épp ez a jó benne? Egyszerre tetszik és egyszerre nem tetszik, de mindenképp túlértékeltnek tartom.

2017.03.11 NorbiP

Roberto Benigni abszurd humora nem életszerű, de attól még nagyon szórakoztató. Valahogy ez a film szentimentálisra sikerült, és ez nagyon tetszett benne.

2016.10.03 Ghotik

Amellett hogy egy megfogó, elgondolkoztató dráma nagyon jó a humora is, ami már néhol ironikus is. Jól alakítanak a színészek, magával ragadó film, profi alakítás.

2018.07.06 oneminute

A film hűen visszatükrözi a háború okozta borzalmakat. Érzelmes, drámai, elgondolkodtató mondanivaló.

2016.05.04 raczdavidzsolt

Tipikus család ábrázolás! Bár napjainkban sok család példát vehetne róluk szerintem! Tökéletes film! A szereplők legtöbbször kimagaslóan alakítottak!