Játssz egy Google Daydream-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Nyomd, bébi, nyomd

(Baby Driver)

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2
Tartalom 3

Bébinek (Ansel Elgort) van egy-két titka. Hallgatag, odavan a jó zenéért, és fiúi szeretettel gondoskodik egy süketnéma bácsiról. De ha Doki (Kevin Spacey) hívja, akkor beül egy autóba, maxra tolja a zenét, és bankot rabol – pontosabban más bankrablók menekülését intézi, füstölgő gumival, csikorgó fékkel és halálos nyugalommal: senki nem vezet olyan őrült tempóban és olyan eszeveszett lazán, mint ő. Ha autóba ül, utolérhetetlen és megfoghatatlan. Doki ezért imádja: bár minden bevetésre új bandát szervez, Bébihez ragaszkodik – akár akarja a srác, akár nem.
De nem minden banda egyformán megbízható. Dili (Jamie Foxx) túl őrült, Haver (Jon Hamm) túl vérszomjas, a csaja, Drága (Eiza González) pedig túl kacér. Ahol ők rabolnak, ott vér is folyik, és nincs merre menekülni. Pedig Bébi éppen menekülni készül.
Mindent maga mögött akar hagyni, mert megismerkedett egy ártatlan pincérlánnyal (Lily James). Azt hiszi, elég lesz, ha nagyon gyors…
Edgar Wright kultuszfilmek rendezője, ő készítette a Haláli hullák hajnalá-t és a Vaskabátok-at is. Most világsztárokkal csinált olyan üldözős gengszterfilmet, amilyet előtte még senki: minden üldözés, minden lövöldözés, minden szerelem a film elképesztő soundtrackjének ritmusára megy… (Intercom)

2017. 07. 09. 22:01

Az idei nyár, sőt az év meglepetésfilmjében egy bizonyos dolog azonnal elnyerte a tetszésemet: az alapkoncepció, amelyben a filmzene más jelentéssel bír, mint puszta aláfestés, vagy hangulatteremtés. Kifejezetten a zeneszámokra koreografált jelenetek vannak, és ráadásként iszonyú hatásosak is (egy cikkben olvastam, hogy a rendező minden egyes, a filmben szereplő dalt pontos megalapozottsággal választott ki, s hogy még a szereplőválogatások meg sem kezdődtek, de a zeneszámok már megvoltak)! Így szerintem nem túlzás kijelenteni, hogy a filmzene már-már egy önálló szereplőként funkcionál a filmben. Zenében tehát überkirály, az üldözős jelenetei is profi módon vannak megkoreografálva, de mindez kevés lenne, s szerencsénkre a rendező nem is elégszik meg ennyivel: ütős dialógusok és rendesen megírt karakterek! Akárhogy is nézem, ennek a filmnek valami elképesztő hangulata van. Ahogy felpörögnek az események már az első jelenetben, azt tanítani kellene minden akciófilmet gyártó rendezőnek: így kell megalapozni egy ilyen mozit! De ez még csak a kezdés, Wright nem fél olyasmiket alkalmazni, mint az egysnittes jelenetek (például Baby kávéért megy egy sikeres akció után), ráadásként egy olyan akciófilmben ahol létfontosságú, hogy milyen a vágás (félreértés ne essék: nagyszerűen vannak megvágva a szcénák, amelyhez legalább ugyanilyen színvonalú fényképezés is párosul). Véleményem szerint Bébi karakterében nem kicsit visszaköszön a Ryan Gosling által alakított Sofőr a Drive-ből: egy ugyanolyan szűkszavú, de autóvezetésben profi csávó, akinél szintén fontos szerepet játszik nemcsak a szerelem, hanem a szeretet is ahhoz, hogy másképp viszonyuljon a munkájához. Ám amíg Winding-Refn filmje nem tudott megfogni, addig a Nyomd, Bébi, nyomd! úgy beszippantott, hogy a végén legszívesebben kifizettem volna még egy vetítést, ilyet pedig idei film még nem tudott nyújtani számomra. Ezek mellett nem szabad figyelmen kívül hagyni azt sem, hogy bár valóban Bébi karaktere van a középpontban, de a mellékszerepek is rendben vannak, a sztárok nemcsak a nevükkel vesznek részt a filmben, hanem érdemi játékkal, speciel nagyon örültem, hogy Jon Hamm nemcsak egy Don Draper-féle figurát tud hozni, s Jamie Foxx is nagyon élvezhette a ripacs bankrabló karaktert. S a csajok is hozzák, amit hozniuk kell, Eiza González-t Darling szerepében kifejezetten kedveltem. És ami még inkább az átlag akciófilmek fölé emeli ezt a mozit az az, hogy még a befejezése sem elcsépelt, sőt kifejezetten szimpatikus. Nem csinál belőle egy nyálas hollywoodi végkifejletet, amelyben hőseink mindent megúszva belehajtanak a naplementébe, hanem mindenki megkapja azt, ami jár neki, s így sokkal valószerűbbé válik a történet. Összegezve: nemcsak a karaktereknek, hanem az egész filmnek megvan az egyénisége, s példaként szolgálhat arra nézve, hogy egy sima autós üldözéses mozit is lehet kreatívan kivitelezni. A nagyszerű látványa és a dübörgő zenéje miatt pedig nagyon erősen ajánlott moziban megtekinteni!

2017. 06. 30. 09:34

Atyaég, mekkora filmet rakott már össze Edgar Wright! Ez az akcióvígjátékok műfajának egyik legjobbja, egyszerűen úgy tökéletes (az akcióktól, a rendezésen, a történeten a szereplőválogatásig), ahogy van. Őszintén mondom, leesett az állam. Semmi esetre se hagyjátok ki!

2017. 06. 29. 02:30

Ez a film egy hatalmas energiabomba, egy akciószimfónia, ami az első percben beszippant, aztán az utolsó utániban sem képes elengedni. Elképesztő mozi volt, nálam egyértelműen az év eddigi legnagyobb meglepetése!

Herman \'Flea\' Clifton
Lanny Joon
Herman \'Flea\' Clifton
CJ Jones
Lanny Joon
Jon Hamm

Bár az autós jelenetekben kaszkadőrök vezettek, illetve speciális autókat alkalmaztak, a színészek a valósághűség miatt a kormány előtt ültek és minden egyes mozdulatot be kellett gyakorolniuk. Hogy még személyesebbé váljon a forgatás, Edgar Wright gyakran beült a színészek mellé a forgatókocsiba és onnan figyelte az eseményeket.

A filmet eredetileg Los Angelesben forgatták volna, ám végül adózási okok miatt Atlanta mellett döntöttek. E miatt a cselekmény helyszíne is átkerült Atlantába, így Edgar Wright felfogadott egy helyi forgatókönyvírót és helyszínszakértőt, hogy a sztorit atlantaivá varázsolja.

Lily James úgy kapta meg a szerepet, hogy nem készült közös próbafelvétel filmbeli partnerével, Ansel Elgorttal. A rendező külön-külön hallgatta meg őket és egyből tudta, hogy nagyszerűen fognak mutatni egymás mellett a filmvásznon.

Movieaddicts: Nyomd, bébi, nyomd
Olyan ez a film, mint egy autósüldözős akciómusical, ahol a dalok nem kilógnak a film cselekményéből, hanem szerves részei annak. Az év eddigi legszórakoztatóbb, leginkább magával ragadó mozis élménye a Baby Driver. Érdemes elmenni rá? Szép költői kérdés. 8,5/10
Filmérték blog: Nyomd, bébi, nyomd
Én nagyon jól szórakoztam a filmen és végre valami, ami nem veri le a saját maga (és nyilván rendezőjének életműve alapján) által állított magas lécet. Nyugodtan üljetek fel a hype vonatra. Ennél nehezen hiszem, hogy dögösebb, viccesebb, akciódúsabb, lazább és élvezetesebb filmet fogunk még látni idén.
Smoking Barrels: Nyomd, bébi, nyomd
A Nyomd, bébi, nyomd olyannyira markáns szellemiséggel bír, hogy az ilyen apróságok aligha tudják kibillenteni a nézőt - minden képkockából sugárzik, hogy Edgar Wright pont ilyennek álmodta meg a filmet, ami nem biztos, hogy huzamosabb ideig emlékezetes élményt fog nyújtani, de minimum néhány napig kizárt, hogy ne az itt hallott zenék pörögnének a fülünkben.