Gyújtogatók

Beoning

A film összbevétele 718 991 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 3 193 130 forintot termelt. A hazai mozik összesen 2 714 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film forgatásának helyszínéül szolgáló Paju városa ismert a jellegzetes ködös időjárásáról. Kyung-pyo Hong operatőr elmondása szerint több jelenetet is azért vágtak ki a filmből, mert 'túl szép' volt, és nem illett az adott jelenetek hangulatához. Szerző: hp

A jelenetet, melyben a főszereplők Jong-su házában beszélgetnek, egy hónapig forgatták, ugyanis a stábnak csak néhány perce volt, hogy az lemenő nap fényében dolgozhassanak. Szerző: hp

A Gyújtogatók Dél-Korea hivatalos nevezettje a 91. Oscar-gálára (legjobb idegen nyelvű film kategória).Szerző: hp

A Gyújtogatók forgatása 2017. szeptember 11-én kezdődött meg Pajuban, és 2018. január 30-án ért véget. Szerző: hp

A Gyújtogatók Lee Chang-dong harmadik filmje, melyet bemutattak Cannes-i Filmfesztiválon (Rejtett napfény, Poézis - Mégis szép az élet).Szerző: hp

A film forgalmazásának jogait több mint 100 országban vásárolták meg.Szerző: hp

A Gyújtogatók bemutatását hangos kritikai siker övezte. A film jelenleg 91 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2018. október). Szerző: hp

A film hatalmas siker volt hazájában. A premierhétvégéjén több mint 52 ezer néző váltott rá jegyet, és mindössze a Deadpool 2 végzett előtte Dél-Koreában. Szerző: hp

A film alapjául szolgáló elbeszélés szerzője, Murakami Haruki ugyan nagy megtiszteltetésnek tartja, hogy ott van a négy alternatív Nobel-díj jelöltjei között, de kéri, hogy vegyék le a listáról. Indoklása szerint a nagy médiaérdeklődés zavarja az alkotói munkájában. A díj elnyerőjének nevét október 12-én jelentik be.Szerző: Berto49

Murakami Haruki "Gyujtogató" című elbeszélése alapján. Magyarul olvasható a szerző "Köddé vált elefánt" című kötetében. Fordította Nagy Anita.Szerző: Berto49