Barabás

Barabbas

Az ókori Róma arénáiban a mecénások nem szavaztak le hüvelykujjal egy legyőzött gladiátor megölésére, mert a felfelé vagy lefelé mutató hüvelykujj nem jelent életet vagy halált. Ha egy versenyzőt meg akartak ölni, feltartott hüvelykujjal jelezték: igen, öld meg.Szerző: Bafam

A filmben látható Róma felégetése jelenet során az összes szemmagasságban történő filmezésre épített városi díszletet felgyújtották a hatás növelése érdekében. Mindent egy éjszaka alatt történt, egy felvételben kellett leforgatni.Szerző: Bafam

A filmben szereplő Nérót a 62 éves Ivan Triesault alakította, habár a császár 30 éves korában meghalt. Szerző: Bafam

Az olaszországi helyszínen Anthony Quinn találkozott Jolanda Addolorival, a film egyik rajongójával, és házasságon kívül szült neki két fiút. Később, 1966-ban, amikor terhes volt harmadik gyermekükkel, összeházasodtak.Szerző: Bafam

A filmben látható napfogyatkozás valódi volt, mely a keresztre feszítés során kerül a filmvászonra. A rendkívüli esemény miatt Richard Fleischer rendező elhalasztotta a forgatást, hogy megörökítse a jelenség éteri természetét, mely 1961. 02. 15-én következett be.Szerző: Bafam

Pär Lagerkvist (1891–1974) Nobel-díjas svéd író, költő azonos című regénye alapján. Magyarul 1967 óta olvasható Szalay Sándor fordításában. Az Európa kiadásában megjelent kötet még két másik regényét is tartalmazza: „A hóhér”, „A törpe”. Szerző: Berto49