Macskaszem

Cat's Eye

A film forgatását 1984. június 4-én kezdték meg és 1984. augusztus 6-án fejezték be.Szerző: Kóborló

Az első két rövid történet Stephen King idehaza Éjszakai műszak címen megjelent novelláskötetében olvasható el. Szerző: Kóborló

A film rendezőjének, Lewis Teaguenek ez már a második közös munkája volt Stephen Kinggel. Az első az 1983-as Cujo volt.Szerző: Kóborló

A filmben látható három történet közül csupán a harmadikat nem egy Stephen King-novellából készítették. Szerző: Kóborló

A rendező Lewis Teague tervezett egy bevezetőt is készíteni a filmhez, amelyből a nézők megtudhatták volna a rejtélyes macska motivációját is, de ezt az ötletét végül a stúdió elutasította. Szerző: Kóborló

Drew Barrymore második olyan filmje, ami egy Stephen King regényből készült. Az első az 1984-es Tűzgyújtó volt. Szerző: dulkap

A macskát üldöző bernáthegyi utalás a Cujo (1983) filmre és Stephen King regényre.Szerző: dulkap

James Woods a szintén Stephen King regényből készült A holtsáv (1983) című filmet nézi, és azt kérdezi, hogy „Ki írta ezt a szemetet?”.Szerző: dulkap

Stephen King úgy írta meg a forgatókönyvet, hogy Amanda szerepére Drew Barrymore-t képzelte el, mert annyira le volt nyűgözve a Tűzgyújtóban való alakítása miatt. Szerző: rbernadett

Amanda édesanyja Stephen King Kedvencek temetőjét olvassa az ágyban. Szerző: rbernadett