A Charité kórház

A Charité kórház

Charité

A neves berlini Charité kórház mindennapjairól szóló sorozat, amely a 19. század végére kalauzol el minket, és megismereti velünk híres német tudósok és orvosok munkásságát.

(Varga_Júlia)

Ország: Németország
Premier: 2017.03.13.

1. évad (2017) - 6 epizód
2. évad (2019) - 6 epizód
3. évad (2020) - 6 epizód

2022.02.10 Dorkateo

Kitűnő kosztümös kórházi sorozat. A századfordulón járunk, Németországban, korhű díszletek, ruhák és antifeminin gondolkodásmód közepette. Dr. Koch a TBC gyógyításán fáradozik, a BCG-oltást köszönhetjük neki. Munkatársa, Dr. Behring a diftériát próbá... Több

2022.01.28 Zoli

Érdekes sorozat a német kórházak egészségügyi személyzetéről a második világháború vége felé, olyan szempontból, amire nem is gondolnánk.

2017.05.04 Despi

Kiváló színészi játék. A történelem hű feldolgozása. Nagyon ajánlom és remélem, hogy lesz még több évad.

A Charité kórház első évadának epilógusából kiderül, hogy Ida lett az első női orvos az intézményben, de fizetést nem kapott a munkájáért. Behring diftéria-szérumáért végül Nobel-díjat kapott. Koch tuberkulinját később diagnosztikai tesztként használták, és munkájáért ő is Nobel-díjat kapott. Paul Ehrlich megalkotta az első gyógymódot a szifiliszre, és 1908-ban szintén Nobel-díjat kapott. Virchow mind az orvosi, mind a politikai karrierjéről híres lett, és kiállt az alapvető német közegészségügyi ellátásért és a növekvő antiszemitizmus ellen.Szerző: Dorkateo

A három széria öt jelölést kapott és hármat el is nyert Németországban: a kosztümökért, a sminkekért és a főszereplő, Alicia von Rittberg alakításáért. Szerző: Dorkateo

A második évadot Anno Saul rendezte, valamint Schön és Thor-Wiedemann írta.Szerző: Dorkateo

Az első évadot Sönke Wortmann rendezte, a forgatókönyvet pedig a Grimm-díjas Dorothee Schön és Sabine Thor-Wiedemann írták.Szerző: Dorkateo

A Netflix a második évadot nem is az eredeti címen adta. Az új cím: Charité at War - Charité a háborúban.Szerző: Dorkateo