Fájdalom és dicsőség

Dolor y gloria

Vox.hu
2019/05/24

Értékelés: 7.5/10
A rendező kiteszi elénk a szívét és az egóját, mindkettőt teljes pompájában, ráadásul mindkettőből hatalmas van neki, de sajnos a végefőcím után sem sikerült eldöntenem, hogy szívből, vagy egóból kaptam-e végül többet. Több

MovieAddict
2019/05/30

A Fájdalom és dicsőség című film egy gyönyörűen megkomponált történet az életről, a kreativitásról, annak hiányáról, családról, szeretetről és barátokról. Fejhajtás a múlthoz, óda a jövőhöz. Több

Revizoronline.com
2019/05/31

Egy bús férfi visszatérése
Az új film, ha nincs is az életmű csúcsai között, reményekkel teli őszike: érett, s ha kicsit szilánkos is a felépítése, a finálé eggyé forrasztja a néhol szétesőnek tűnő részleteket. Több

Art7.hu
2019/05/31

A búcsúfilm, ami igazából nem is búcsúfilm
A Fájdalom és dicsőség tulajdonképpen egy tökéletes elégia, utolsó film, de végkicsengése alapján Pedro Almodóvarnak esze ágában sincs búcsút venni a filmkészítéstől. Hiszen ez a történet pont azt is jelképezi, hogy attól még nincs vége az életnek, mert valakinek a múltja már jelentősebb, mint a jövője. Több

Dunszt.sk
2019/08/13

20 és ½
Pedro Almodóvar a Fájdalom és dicsőséggel elkészítette egyik legszemélyesebb filmjét, amely egyben lehetőséget teremtett Antonio Banderasnak, hogy karrierje eddigi legjobb alakítását nyújtsa. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!