Álmaid hőse

Dream Scenario

Roboraptor
2024/01/24

Álmomban 2 Nicolas Cage voltam és utáltam magunkat
Kristoffer Borgli az Álmaid hőse (Dream Scenario) esetében sem merészkedett túl messzire első filmje témáitól és jellegzetességeitől. A Rosszul vagyok magamtól után azonban egy szürreálisabb darabbal jelentkezett, amiből felfelé kilóg Nicolas Cage jelenléte. Az Álmaid hőse egyszerre kacagtatóan vicces, fájdalmasan kínos, de mégis szomorú és keserédes karakterdráma. Több

filmtro.hu
2024/01/27

Szép álmokat!
Hogyan hat valakire a hirtelen jött, ki nem érdemelt hírnév, majd a még váratlanabb, igazságtalan kiközösítés és üldöztetés? Az A24 stúdió legújabb á(l)mokfutásában egy egyetemi tanárt ültet fel a sors erre a lelki hullámvasútra, amire a végtelenül szürke és sodródó életet élő figura finoman szólva nincs felkészülve. Nicolas Cage zseniális alakítása sokáig nem megy majd ki a fejünkből, és még az is lehet, hogy megjelenik az álmainkban… Több

KULTer.hu
2024/02/03

Köztudatmódosítók
Hajléktalanok megsegítéséről, hazatérő katonákról nézünk videókat, hogy érezzünk valamit, valamint tortákról küldünk képet egymásnak a szülinapokon. Kikoptunk egymás életéből, miközben a kötődés iránti igényünk egyre tovább nő, a táguló űr betöltésére pedig csak a figyelem képes, még ha az csak hamis ígéret is arra, hogy megkapjuk, amit szeretnénk. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!