Játssz egy Google Daydream-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Szép álmokat

(Fai bei sogni)
Szép álmokat

Tartalom

"Torino, 1969. Massimo idilli gyerekkora egy csapásra összeomlik, mikor anyja rejtélyes körülmények között meghal. A kisfiú nem képes megbirkózni a veszteséggel, hiába próbálja a pap azzal vigasztalni, hogy édesanyja már a mennyországban van. Évek telnek el, és Massimót a kilencvenes években látjuk viszont. Sikeres újságíróként Szarajevóban tudósít a délszláv háborúból, de pánikrohamai miatt haza kell térnie. Mikor el akarja adni szülei lakását, visszatérnek a gyerekkor traumái. Elisa, a megértő orvosnő próbál segíteni a férfinak abban, hogy szembenézzen a múlt árnyaival." (Cirkofilm)
(BéBé)

2017. 06. 28. 11:21

Kissé elvont, feszült hangulatú dráma. A karakterek tökéletesen beleillenek a történetbe és az egész film hangulatába. Mögöttes tartalma tetszett, megfogott.

Bérénice Bejo
Bérénice Bejo
Nicolò Cabras
Roberto Herlitzka
Nicolò Cabras
Roberto Herlitzka

A Szép álmokat forgatási munkálatai 2015. május 4-én kezdődtek el, és nyolc hétig tartottak.

A filmet Torinóban forgatták.

A filmet 800 ezer euróval támogatta a Kulturális és Turizmus Minisztériuma.

VOX.hu - Szép álmokat
Az amúgy jó színészi játékkal, kevert idős dramaturgiai megoldásokkal és erős képekkel operáló dráma totálisan hidegen hagyott. Ehhez olasznak kell születni. 40/100
VOX.hu - Szép álmokat
Movieaddicts: Szép álmokat
Összességében a film hangulata nagyon sötét és negatív. A téma ismétlődésével kicsit monotonná válik a történet, de hitelesen adja vissza veszteség után érzett üresség állapotát. 6,5/10