Fácángyilkosok

Fácángyilkosok

Fasandræberne
Nikolaj Lie Kaas

Egy fiatal ikerpár brutális gyilkosság áldozata lesz. Az ügyben váratlan fordulat áll be, amikor kiderül, hogy a felsőosztályhoz tartozó diákok is érintettek, azonban végül perdöntő bizonyítékok nélkül az ügy lezáratlan marad. A Q-ügyosztály, mely épp az ilyen esetekre specializálódott, 20 évvel… Több

Ország: Németország, Svédország, Dánia
Premier (HU): 2015.03.19.

2020.12.01 Interfectorem Sabnock

A Q-ügyosztály mibenléte

Szögezzük le, hogy Nikolaj Lie Kaas és Fares Fares egy tökéletes páros! Némi párhuzamot vontam Starsky és Hutch, Stan és Pan, vagy mosolyoghattok, Lolka és Bolka között. Egyik nem létezhet a másik nélkül. Összenőttek, megszokta őket a szemünk. Pedig ... Teljes kritika

2018.01.19 mamiéstöti2

Egy kicsit gyengébbre sikerült, mint a másik kettő, de attól még ezt is érdemes megnézni, mert végig izgalmas.

2016.02.18 indingo

Talán még jobb, mint az első rész! Sokkal összetettem és tágabb a történet, nekem speciel a környezet is jobban tetszett. Már készül a sorozat harmadik része a Palackposta.

2016.08.14 Thibo84

Egy kicsit gyengébben sikerült mint az első rész, de még mindig élvezhető, némi csavarral, bár nem izgultam, úgy mint a Nyomtalanul esetében.

2017.06.26 Berto49

Jussi Adler-Olsen regénye alapján: „A Q Ügyosztály” újabb esetének filmes adaptációja. A „Nyomtalanul”-ban megismert Carlhoz és Assadhoz csatlakozik egy titkárnő, akiknek egy évekkel ezelőtt meggyilkolt ikerpár ügyét kell elővenniük és tisztázni a gy... Több

A film összbevétele 11 536 119 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 4 283 900 forintot termelt.

Ez a rész is megjelent könyvben Magyarországon a Skandináv krimik sorozatban.Szerző: respect the movies

Ez a rész a második film a Q-ügyosztály életét nyomon követő könyvsorozatban.Szerző: respect the movies

2014-ben Dániában a legsikeresebb film volt a bevételi adatok alapján.Szerző: Bogi87

(2015. 03. 21.)
Ki beszél itt már a tetovált lányról?
Már rég rá kellett volna unnunk a skandináv krimikre, mégis tíz évvel Stieg Larsson után még mindig azt sziszegjük a moziból kifelé jövet: – Betegek ezek ott északon! Több

(2015. 03. 27.)
Kiábrándultam a skandinávokból
Csalódást keltően folytatódott a tavalyi év legjobb skandináv krimi adaptációja, a Nyomtalanul. A Fácángyilkosok az összes olyan műfaji elemtől megszabadult, ami az előző részt egy amerikai krimisorozatnál jobbá tette. Több

Értékelés: 7.5/10
(2015. 05. 07.)
A Fácángyilkosokon már érződik, hogy – ugyan csak dán mértékkel mérve, de – sokkal inkább tömegcikknek készült, mint elődje. Több

(2015. 08. 04.)
Úri muri
A Nyomtalanul sikere után Jussi Adler-Olsen soron következő regénye sem kerülhette el a sorsát. A Fácángyilkosok minden eddigi nézőcsúcsot megdöntött Dániában. A Q-ügyosztály újra nyomoz. Több

(2019. 07. 09.)
Továbbra is mindenkinek, akit érdekel a krimi műfaja, és jóban van a dán, svéd, norvég filmművészettel. Több