N/A

Videók

Berend Iván teljes szaktudásával dolgozik az édesapjától örökölt szénbányában. A sors úgy hozza, hogy beleszeret a szépséges Evilába, az egyik bányász lányába. Egy dúsgazdag bécsi bankár, Kaulmann Félix potom pénzért felvásárolja a bondavölgyi szénterületet, csak Berend Iván bányáját nem tudja egyelőre megszerezni. Hogy megtörje ellenfelét, ravasz tervet eszel ki. Magával viszi Evilát az osztrák fővárosba, majd megnyitja az új bányatelepet, egy kicsit nagyobb pénzzel magához csábítva Berend legjobb munkatársait. De egy dologra nem számít. A filmet 1938. április 14-én mutatták be.Jókai Mór regényéből a némafilm korszakban is készült film. A harmincas években a közönség már… Több

Rendező: Ladislao Vajda
Csortos Gyula
Jávor Pál
Mály Gerő

2019.10.13 Charvi30

Jávor Pál mindig is egy nagy kedvencem volt, bár Jókaitól nem ez a kedvenc regényem. Szerintem kiváló feldolgozás, talán az egyik legjobb a későbbiekkel szemben. A magyar filmgyártás korában készült ez a film, és szerintem ahhoz méltóan, hogy egy jó alapanyagból dolgozhattak a készítők, az eredmény is kiváló lett.

2015.12.06 jannniisscem

Csortos Gyula és Jávor Pál alakítása szerintem messzemenően zseniális. Bár mintha nem egyszer láthattuk volna már ezeket a karaktereket. A film hangulata nagyon magával tudja ragadni az embert, érdekes...mintha egy noiros atmoszféra vegyülne Jókai regényével.

A film rendezője valójában Vajda László volt, aki csak 1942-ben "spanyolosította" nevét Ladislao Vajda-ra.Szerző: seamandarin