Játssz egy Google Daydream-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Gemenc - Az árterek világa

(Gemenc - Az árterek világa)

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2

Gemenc Közép-Európa legnagyobb ártéri erdeje, ahol a víz folyamatosan alakítja a tájat. A Duna határozza meg az ott élő növények és állatok mindennapjait: egyszerre táplál, véd és fenyeget, épít és pusztít. Az erdő és a folyó találkozása kitűnő élőhelyet biztosít lakóinak: a gemenci ártéri erdő szarvascsordák, vaddisznókondák, sasok, sakálok, hódok, gémek, jégmadarak mellett a védett fekete gólyák egyik legnagyobb populációjának ad otthont. Az öt éven keresztül, nagy műgonddal és speciális technikával – köztük rejtett vadkamerákkal, légi és víz alatti kamerákkal – készített, a WWF Magyarország ajánlásával mozikba kerülő természetfilm az ő életükbe enged betekintést, többek között olyan különleges, először látható felvételekkel, mint a fekete gólya fészekrakása és a fiókák felnevelése, vagy a 2013-as nagy dunai árvíz idején rögzített drámai képsorok. Az élővilág bemutatása mellett a film nagy hangsúlyt fektet az ártéri erdő különleges hangulatának ábrázolására is, hajnali tájképekkel és sok légifelvétellel, miközben a háttérben Strauss, Vivaldi, Verdi, Puccini, Mahler és Bartók örök érvényű dallamai csendülnek fel. (Pannonia Entertainment)

2017. 05. 22. 21:23

Na igen, elmondtam már párszor, hogy óriási különbség van egy tévés és egy mozis dokumentumfilm között, és ezt a Gemenc is bebizonyította. Nincs majd a National Discoverys doksikkal, de ez a film nagyon más színvonalat képvisel. Gyönyörű képek, sajátságos humor és remek zenék, mindenkinek jó szívvel tudom ajánlani.

2017. 05. 20. 00:31

Nem sok dokumentumfilmet láttam a mozikban, talán hármat, így nincs sok viszonyítási alapom, de ez kimondottan tetszett. Örülök, hogy ilyen hazai alkotások is eljutnak a mozikba.

2017. 05. 19. 10:31

Olma Frigyes

A film elkészülését mások mellett a Gemenc Zrt. támogatta. Ennek köszönhetően az érdeklődők már 2013-tól nyomon követhetik a főszereplő gólyák életét a bekamerázott fészken keresztül.

Az alkotók számos felvételt drónokkal készítettek, hogy az állatokat zavartalanul, természetes környezetükben filmezzék le.

Az alkotók a forgatás során számos különleges helyszínt építettek fel, hogy ne zavarják meg az állatok életvitelét.

Movieaddicts: Gemenc - Az árterek világa
Egy biztos. „Magyar tájakat, magyar ecsettel” bemutató alkotásokra nagy szükség van. Tavaly a Vad Kunság debütált a mozikban, idén a Gemenc: Árterek világa bizonyítja a nézőknek, hogy hazánk tele van egyedi, megismételhetetlen és gyönyörű természeti kincsekkel. Én csak remélni tudom, hogy Olma Frigyes filmjének hatására minél többen ülnek vonatra, vagy szállnak autóba, hogy felfedezzék az ártéri erdők varázslatos világát. 8/10