Játsz egy Sony playstationért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Gemenc - Az árterek világa

(Gemenc - Az árterek világa)
Gemenc - Az árterek világa

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2

Gemenc Közép-Európa legnagyobb ártéri erdeje, ahol a víz folyamatosan alakítja a tájat. A Duna határozza meg az ott élő növények és állatok mindennapjait: egyszerre táplál, véd és fenyeget, épít és pusztít. Az erdő és a folyó találkozása kitűnő élőhelyet biztosít lakóinak: a gemenci ártéri erdő szarvascsordák, vaddisznókondák, sasok, sakálok, hódok, gémek, jégmadarak mellett a védett fekete gólyák egyik legnagyobb populációjának ad otthont. Az öt éven keresztül, nagy műgonddal és speciális technikával – köztük rejtett vadkamerákkal, légi és víz alatti kamerákkal – készített, a WWF Magyarország ajánlásával mozikba kerülő természetfilm az ő életükbe enged betekintést, többek között olyan különleges, először látható felvételekkel, mint a fekete gólya fészekrakása és a fiókák felnevelése, vagy a 2013-as nagy dunai árvíz idején rögzített drámai képsorok. Az élővilág bemutatása mellett a film nagy hangsúlyt fektet az ártéri erdő különleges hangulatának ábrázolására is, hajnali tájképekkel és sok légifelvétellel, miközben a háttérben Strauss, Vivaldi, Verdi, Puccini, Mahler és Bartók örök érvényű dallamai csendülnek fel. (Pannonia Entertainment)

2017. 05. 22. 21:23

Na igen, elmondtam már párszor, hogy óriási különbség van egy tévés és egy mozis dokumentumfilm között, és ezt a Gemenc is bebizonyította. Nincs majd a National Discoverys doksikkal, de ez a film nagyon más színvonalat képvisel. Gyönyörű képek, sajátságos humor és remek zenék, mindenkinek jó szívvel tudom ajánlani.

2017. 05. 20. 00:31

Nem sok dokumentumfilmet láttam a mozikban, talán hármat, így nincs sok viszonyítási alapom, de ez kimondottan tetszett. Örülök, hogy ilyen hazai alkotások is eljutnak a mozikba.

2017. 05. 19. 10:31

Olma Frigyes

A film elkészülését mások mellett a Gemenc Zrt. támogatta. Ennek köszönhetően az érdeklődők már 2013-tól nyomon követhetik a főszereplő gólyák életét a bekamerázott fészken keresztül.

Az alkotók számos felvételt drónokkal készítettek, hogy az állatokat zavartalanul, természetes környezetükben filmezzék le.

Az alkotók a forgatás során számos különleges helyszínt építettek fel, hogy ne zavarják meg az állatok életvitelét.