ULTRA

Az Ultra egyszerre vezet el a fizikai teljesítőképesség határára és az emberi lélek mélyére. Simonyi Balázs és forgatócsoportja öt versenyző küzdelmét mutatja be a legendás Spartathlon futóversenyen – a filmnek pedig igazi különlegessége, hogy a rendező is többszörös teljesítő, az öt szereplő… Több

Rendező: Simonyi Balázs
Forgatókönyvíró: Simonyi Balázs
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2017.09.21.

2024.02.09 Jocpappa

10/8

Régóta pihent a listámon, végre megnéztem. Eddig a Kinizsi 100-ra és pár lefutott maratonra vertem magam. Hol van ez ahhoz, amit ezek az emberek végigvisznek? Elképesztő, leírhatatlan teljesítmény. Mint dokumentumfilm kicsit csapongó és darabos, de mint hangulatfilm, kedvcsináló, spartathlon szemléltető, első osztályú. Végig lekötött, rendkívül átérezhető volt nagyon sok jelenete. Sokat gondolkodtam, hogy volt ereje Balázsnak a futás mellett a filmre is koncentrálni. Milyen sok szervezőmunka lehetett összehozni... Kedvet is kaptam a futáshoz.

2017.09.28 indingo

Mindig elképedek, hogy mennyit kibír az emberi test és vajon meddig lehet még feszegetni a határokat. Szeretem a sportfilmeket, de sokszor nagyon erőltetettnek tűnik a sztori és ezáltal nem hiteles. itt szerencsére nem éreztem ilyet! Egy igényes filmet raktak össze a készítők.

2017.05.30 szucszoli

Mint dokumentumfilm kevésbé érdekfeszítő alkotás, de szerintem ezt nem dokumentumfilmként kell kezelni, hanem sportfilmként. És én ennél jobb sportfilmet még nem láttam, ami ilyen közelségbe tudta volna nekem hozni ezeknek a sportembereknek az erőfes... Több

2018.02.15 Deku

Hát rögtön az elején nem volt benne semmi meggyőző pillanat és ez a későbbiekben sem változott. Valószínűleg másokat jobban megérinthet ez a film mint engem mert én valahogy nem dobtam el az agyam és a szívem tőle.

2019.03.12 MP170506

Számomra nagyon lassú és vontatott volt a film, nem igazán tudott lekötni és nem igazán tudtam élvezni. Lehet át kell hozzá kicsit szellemülni, talán majd újra nézem...

A film 4 105 582 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 3 527 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Simonyi Balázs több alkalommal is forgatott már Ultrabalatonról és nemzetközi maratonokról.Szerző: hp

2007-ben merült fel először Simonyi Balázsban egy dokumentumfilm sorozat készítése.Szerző: hp

Simonyi Balázs első alkalommal 2007-ben húzott futócipőt egy depressziós hangulatú karácsonyi estén.Szerző: hp

A film rendezője, Simonyi Balázs maga is amatőr ultrafutó és ironman.Szerző: hp

(2017. 11. 06.)
Az Ultra egy egészen kiváló dokumentumfilm, ami az örök emberi kérdéseket boncolgatja, bátorít, hogy merjük önmagunkat megismerni és lépjünk ki a komfortzónánkból. 90/100 Több

(2017. 09. 29.)
Még két fontos dolog miatt szeretnék agitálni az Ultra megtekintése mellett. Az egyik a gyönyörű drónfelvételek. A kopár hegyoldalak és a kék tenger látványa sokat hozzátesz az élményhez. Ezek miatt is érdemes kivárni a szeptembert és moziban megnézni (vagy újranézni) a fimet. A másik a befejezés. 9/10 Több