Help!

Egy évvel a Nehéz nap éjszakája után Richard Lester újfent kamera elé zavarta a gombafejűeket. Most az egzotikum és a kaland jegyében fogant a történet. Ringo egy rajongójától csodaszép gyűrűt kap, ám kiderül, hogy az ajándék egy indiai szekta áldozati kegytárgya. A dobos hiába próbál megszabadulni a gyűrűtől, így állandó életveszélynek van kitéve. Időközben egy hatalomittas tudós is csatlakozik a hajszához. Lester gegmenjei nem fukarkodtak a blődlikkel, a nonszensz helyzetek már a Monty Python-fiúkat előlegezik - a harsány színdramaturgia azonban még a hatvanas évek pop artjának gyümölcse.

Rendező: Richard Lester
Forgatókönyvíró: Marc Behm, Charles Wood
Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 1979.07.25.

2023.08.26 Ergit

Már a film kezdetén berobban a daluk: Help! Nagyon jó film, humoros és természetesen zenés!!!

2015.05.31 Mirci

Természetesen a zenék körül forog az egész film, de ami igazán lényeges benne, az az oltári jó hangulat, ami szinte süt belőle....mindenkinek kötelező darab...:) nagy kedvenc,

2015.04.24 avatar123

Mivel nekem a Beatles zenéje nem mond túl sokat, magát a filmet szörnyen erőltetettnek és görcsösnek láttam. Nagyon beállított és művi benne minden, egyáltalán nem volt felszabadult hangulata.