Őszi sanzon

Őszi sanzon

Hors-saison

Mathieu Párizsban él, Alice egy nyugat-franciaországi tengerparti kisvárosban. A férfi az ötvenes éveiben jár és ismert színész, a nő elmúlt negyven és zongoratanárnő. Körülbelül tizenöt évvel ezelőtt szerettek egymásba. Aztán elváltak. Azóta eltelt egy kis idő, mindegyikük a maga útját járta,… Több

Forgatókönyvíró: Stéphane Brizé, Marie Drucker
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2024.03.21.
Forgalmazó: Cirko Film

KULCSSZAVAK

2024.03.22 Csaba

Részemről úgy az egésszel nem is lett volna semmi baj, ha nem lenne túlságosan "művészi" szenvelgés a történet. Ez egy kissé eltolt magától, de alapjában véve nincs semmi baj a filmmel.

2024.03.21 kukori777

Talán az egyik legerősebb filmélmény, amit idén kaptam. Nálam nagyon betalált, és mindenkinél be fog, aki már elgondolkodott azokon a dolgokon, amelyekkel úgy általában a hétközbapkban találkozik.

A film 11 743 007 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 5 845 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Stéphane Brizé saját elmondása szerint úgy tekint a fikcióra, mint egy dokumentumfilmre a színészekről, akikkel dolgozik, így a főszerepekre olyan színészeket szeretett volna szerződtetni, akinek személyisége „rezonál” az általuk alakított karakterekkel.Szerző: csd

Stéphane Brizé rendező saját elmondása szerint a filmben látható helyszínekkel a főszereplők belső világát kívánta kifejezni.Szerző: csd

Az Őszi sanzon Brizé tizedik játékfilmje. A film elkészítésének gondolata idején a rendező a kiábrándultság érzetét szerette volna megragadni.Szerző: csd