Idióták

Idióták

Idioterne

Az Idióták című vígjáték egy csapat fiatalról szól, akik csak a hülyeség iránt érdeklődnek. Egy napon Karen találkozik a csapat három tagjával és ő is bekapcsolódik a játékba, melynek végső célja a társadalommal való… Több

Rendező: Lars von Trier
Forgatókönyvíró: Lars von Trier
Ország: Svédország, Franciaország, Spanyolország, Hollandia, Dánia, Olaszország
Premier (HU): 2000.11.30.

2018.10.23 FeketeLilla0

A Lars Von Trier filmeket csak ajánlani tudom azoknak akik szeretik a művészfilmeket. Elsőre sokszor nehéz megérteni a szimbólumokat amikkel tele vannak ezek a filmek, de szerintem simán többször újra nézhetőek. Nagyon jók.

2015.01.17 csenge

Szerintem a film egyszerre humoros és ugyanakkor sokkoló, nem igazán láttam még ilyet, így nem is tudom mihez hasonlítani. Minden esetre én egész biztos. hogy mást is megnéznék még ezek után a rendezőtől.

2016.10.16 grigoriy1rem

Hát, bocs, de ez nagyon agyament volt. :) Nem rosszból mondom, mert szerintem is vicces, csak nekem valahogy túlságosan elvont volt. Ez egy kicsit keserű ízt hagyott a számban, de összességében nagyon a helyén volt nálam a film.

A film összbevétele 7 235 dollár volt (imdb.com).

(2017. 06. 01.)
Miért kötelező megnézni? Egyrészt modern klasszikus, másrészt a Dogma-mozgalom egyik alapköve, de a legfőbb ok: valamilyen különös oknál fogva ez a film képes az embert nyitottabbá tenni. Szóval ezért. Több
Bolhafészek
2016