Keménykalap és krumpliorr

Keménykalap és krumpliorr

Állítólag Major Tamás azért utasította vissza Bagaméri szerepét, mert nem akart gyermekfilmben szerepelni.Szerző: JRD

Alfonzó a cirkuszos jelenetben órákon keresztül szórakoztatta (improvizálva) a közönséget, majd a végén ebből született meg a filmbeli jelenet.Szerző: JRD

Alfonzó híres volt impróiról, és a film forgatása alatt sem tagadta meg önmagát. A cirkuszos jelenetet gyakorlatilag végig improvizálta.Szerző: JRD

Bagaméri keresztnevét nem tudjuk meg a könyvből, egyszer sem szerepel benne.Szerző: JRD

Lópici Gáspár csak egyszer szerepel a könyvben.Szerző: JRD

Az állatkerti jelenetben, melyben az álruhába öltözött fagylaltárust a telefonfülkébe csalják, Bagaméri Jácintként mutatkozik be. A cirkuszi előadás zárójelenetében azonban Bagaméri Elemérnek nevezik.Szerző: qwer

Bagaméri karaktere egy kisújszállási fagylaltosról kapta a nevét.Szerző: qwer

Bagaméri szerepére először Major Tamást kérték fel, ő azonban egyéb elfoglaltságaira hivatkozva visszautasította a szerepet.Szerző: qwer

A sorozat, melyből a mozifilmet készítették, 1975-ben elnyerte a hollywoodi televíziós fesztivál fődíját, de az alkotókat nem engedték ki a díjátadóra.Szerző: qwer

A sorozat és a mozifilm Csukás István azonos című műve alapján készült. A szerző 2000 forintot (egy havi fizetésnek megfelelő összeg) kapott epizódonként.Szerző: qwer

Az 1974-ben készült, 4 részes ifjúsági sorozatból készített mozifilmet 1978. augusztus 31-én mutatták be. Szerző: qwer