Keresztesek

Keresztesek

Krzyzacy
Videók

Hazánkban is nagy siker volt a látványos, kalandos, romantikus-történelmi film, mely a Nobel-díjas Sienkiewicz regényéből készült, s a lengyel nép és a német lovagrendek harcáról szól. Összecsapásuk a 15. században érte el tetőpontját, amikor a békeszerető Jagello végső leszámoló csatára kényszerült a keresztes lovagokkal. Jurand lengyel lovagtól félnek a falvakat lerohanó keresztesek, és úgy állnak bosszút rajta, hogy megölik a feleségét. Egyetlen leánya, Danusia, Mazovia hercegnő udvarában nevelkedik. Egy fiatal nemes, Zbyszko megfogadja, hogy bosszút áll a kereszteseken. Szerencsétlen akciója miatt halálra ítélik, a kivégzéstől Danusia menti meg.

Ország: Lengyelország
Premier (HU): 1961.12.07.

2017.06.18 grufa

Gyerekként én egyszerűen imádtam ezt a filmet, szerintem elképesztően izgalmas még ma is. Talán a dramaturgia kíván némi javítást maga után, de ettől függetlenül egy nagyon is jó alkotás, amit bármikor meg lehet nézni, csakis ajánlani tudok.

2017.01.11 hansi13

Az alakítások egy kicsit teátrálisra sikeredtek, de ettől függetlenül szerintem még így is egy monumentális film. Nagyon precízen a helyén van minden, és bár a cselekménye egy kissé lassú, mégis nagyon kalandos tud maradni végig.