Francia szépség

Francia szépség

La belle personne

A 16 éves Junie új iskolába kerül, ahol ostromolni kezdik fiú osztálytársai, azonban ő a csendes Ottót szemeli ki barátjául. Nemours, az új olasztanár személyében a viharos szerelem is beköszönt életébe, de Junie elutasítja, mivel szerinte a szerelem csak pillanatnyi hiábavalóság.

(erare)

Ország: Franciaország
Premier (HU): 2011.06.28.
Grégoire Leprince-Ringuet
Agathe Bonitzer
Louis Garrel
Louis Garrel

2017.03.19 bbozsi

Érvágós francia tragédia. Igazi hangulatfilm, hamisítatlan francia szereplőkkel. Aki bukik az ilyenre, szeretni fogja.

2016.10.01 krajcsie

Egyik barátom javaslatára néztem meg a filmet és nagyon örülök, hogy hallgattam rá, mert igen pozitív csalódás volt, sokkal többet kaptam, mint amire számítottam. Szép film, kissé tragikus, tipikusan francia.

Christophe Honoré rendező felkínálta a választás lehetőségét a Nemours-ot alakító Louis Garrel-nek, hogy eldönthesse, milyen nyelvet szeretne tanítani a filmben szereplő iskolában. Ő az olaszt választotta. Honoré biztos volt benne, hogy Louis Garrel jól beszéli a nyelvet, az is emellett a feltevése mellett szólt, hogy jegyese is olasz származású volt, így igen elképedt, mikor fény derül rá, hogy a színész valójában alig tud néhány szót.Szerző: Bogi87

A Francia szépség alapjául szolgáló novellát ezt leszámítva 5 alkalommal filmesítették meg.Szerző: Bogi87

A film alapjául szolgáló könyvből Franciaország-szerte tartottak nyilvános felolvasásokat a 2009-es évben, ami igen jó hatással volt az eladásokra.Szerző: Bogi87

Nicolas Sárközy 2006-ban, megválasztása előtt igen negatívan nyilatkozott a Francia szépség című műről, amely a kötelező tananyag részét képezte Franciaországban. Kijelentését követően az egyetemi tanárok igen hosszú és intenzív kampányt indítottak ellen, mivel úgy gondolták, Sárközy ezzel az irodalom oktatásukat becsmérelte.Szerző: Bogi87