Mocsárvidék

La isla mínima

2022.04.17 elekm90

Többen írták előttem, hogy a film kissé vontatott, az elején magam is így éreztem. A film a realitás talaján maradva mutatja be a nyomozást, nem kapkod, sok a gyanúsított, kusza az egész ügy. A második felére felpörögnek az események, sőt egy egészen... Több

Egyedi hangulat,és a két nyomozó karaktere nagyon tetszett.A spanyol filmek is különleges atmoszférával rendelkeznek.Nagyon jó kis történet,és rendezett,kulturált rendezés.

2018.12.24 indingo

Nem tartozik a legjobb spanyol filmek közé. Lassú és vontatott és a története sem olyan kerek. Vártam a nagy csattanót, de elmaradt.

2019.01.30 Berto49

Mocsárvidéki nyomozás

Ennek a spanyol thrillernek a stílusjegyei sokban emlékeztettek a „True detective” sorozat vonásaira. A nyolcvanas években játszódó bűnügyi filmben két nyomozó próbálja kideríteni fiatal lányok sorozatban történő meggyilkolásának körülményeit és a tettes személyét. A nyomozók között furcsa ellenszenv uralkodik, lehet, hogy a politikai hozzáállásuk miatt? Nem egy kimondott szájbarágós film, egy-egy párbeszéd nélküli jelenet próbálja leírni a fontos, vagy annak ítélt dolgokat, Számomra a gyilkos személye is meglehetős homályban maradt, bár van rá tippem. Erős hangulata miatt nem vész kárba a megnézésére fordított idő.

2016.11.07 hsanya182

Szép lassú kezdéssel csöpögteti az információt, egy gyilkosság rejtélyét kell megoldania a két nyomozónak. Nálunk nem ütött akkorát az élmény. Jóóó egyszernészős krimi, sok párbeszéd és van elég kideríteni való dolog. A Titokzatos Folyó c. szerintem jobbra sikerült.

2019.01.05 Bazzzsi

Eléggé csapongó a története, ezért nem igazán jött be, nem túl kerek.

2015.08.16 doffy_joka

Nekem nagyon tetszett ez a film. Erre azt lehet mondani, hogy kihagyhatatlan, mert egy csodálatos élménytől fosztod meg magad, ha bele se nézel. Szerintem igazán szórakoztató.

2016.11.16 kozse48

Nem tudom. Kétségtelen profi eszközökkel készült film. De én nem szeretem azt, ahol halvány utalások vannak a szereplőkre, pláne a rossz emberekre, aztán találjuk ki, jé ő az, meg egyebek. Van, akinek ez bejön. Nem az én színvilágom.

2015.05.10 Anitabagwell

Így a True Detective ledarálása után követlenül nem volt rám akkora hatással ez a film. Persze rossznak sem rossz, de semmi kiemelkedőt nem találtam benne. Talán Javier Gutiérrez alakítása az amit mégis kiemelnék.

2017.11.25 Melinda

Igazán izgalmas film. Nekem tetszett, bár az eleje kicsit vontatott volt de aztán egész jól kibontakozik a történet. Azt hiszem kezdem megszeretni a spanyol krimiket. :-)