Lady Bird

Lady Bird

2024.04.19 simonjanosbalint

Nagyon jó!

Greta Gerwig ugye elég szépeket futott, legyen ez a három legjobb valamelyike. :D „Csajos” felnövekedés sztori, sok szeretettel. XD Mindezt másfél órában, nem túltolva. 8) Akinek túl sok a főszereplő-nő-lány, az olyan. XD :P Ui.: Most Netflixen néztem, de anno élből listás volt, és nem bántam meg.

2018.03.09 indingo

Kicsit érdekesebb filmre számítottam. A története nekem nem volt elég mély. A humort sem fedeztem fel a filmben és a történetvezetése is elég zavaros volt. Saoirse Ronan alakítása jellegtelen.

2018.03.03 Deku

Nagyon érdekes volt számomra, főleg a karaktereknek a kidolgozottsága és a köztük feszülő érzelmi kapcsolat volt az ami nagyon megfogott. Szerintem az egyik legjobb film volt. Nagyszerű.

2018.12.04 mamiéstöti2

Nem a vígjátékok közé sorolnám és a története is gyenge volt. Azért egyszer nézhető, a színészi alakítások sem túl meggyőzőek.

2018.03.14 ArpiHajdu és Réci

Nehéz tininek lenni

Meg kell mondjam, én nagyon megkedveltem ezt a filmet. A mindannyiunk életét meghatározó időszakról sokan sokféle filmet készítettek, ám amikor egy olyan alkotás készül el, mint Greta Gerwig első filmje, örömmel látom, hogy egy lerágott csontnak tűnő... Teljes kritika

2019.08.20 Berto49

Egy számomra ellenszenves tinilány

Három okból sem sikerült megkedvelnem ezt a filmet. Egyrészt ennek a Christine lánynak az egész lényét taszítónak érzem, másrészt Saoirse Ronan nálam elérte a „Vágy és vezeklés”-ből, hogy jó darabig tartózkodással szemléljem a szerepléseit. Elismerem, hogy ez nagy butaság, hiszen csak egy kitalált személyiségről van szó, halvány köze sincs a valódi ír/amerikai színésznő igazi karakteréhez. A legfőbb ok talán pedig az, hogy sohasem voltam a felnőtté válás előtt álló lány (itt a lányon van a hangsúly), ezért nem is tudtam azonosulni a problémáival. Kívülállóként figyeltem cseppet sem kedvelhető tulajdonságait, hazudik, lop, csal, egy gazdagabb lány miatt faképnél hagyja addigi legjobb barátnőjét. Kell-e tovább sorolnom? Nem akarok antifeminista nézeteket vallani, de a filmen erősen meglátszik, hogy nő, Greta Gerwig rendezte, ami alapjában véve nem baj, csak nem kellett volna a minden ízében ellenszenves hősnőt ekkora empátiával ábrázolnia. Ezért marad egy könnyen felejthető, közepes független film a felnőttéválás nehézségeiről.

2019.04.11 dailyfilmsan

Az anya és lánya kapcsolat változó, sokrétű és kicsit sem egyszerű, főleg, ha egy és ugyanaz a habitus rejlik mindkettőben. Kiválóan illik az a mondás a filmre, hogy nem fér meg két dudás egy csárdában. Anya és lánya sem férnek meg egymás mellett. Ez... Több

2018.04.06 Szilonka

Sajnálom, hogy egy Oscar aranyszobrocskát sem hozott el a film. Nagyon hétköznapi témája van, hétköznapi problémákkal, de hát ebben élünk valamennyien.

2018.11.25 MP170506

Tanulságos, jó mondanivalója van, de számomra mégis nagyon unalmas lett, sokkal többet lehetett volna kihozni a filmből. A színészek alakítása sem volt meggyőző.

2018.03.30 Bazzzsi

Az átütő történet nem jött át számomra. Olyan csapongó a sztori és tök átlagos, persze tudom hogy ez benne a különleges, de valahogy nem ragadott magával.

2019.07.31 Ms. Akárki

Rendkívül megható és érzelmes történet. Saoirse Ronan egyik talán legjobb filmje és alakítása. Vadóc tini aki többre vágyik az élettől. Sokmindent átél ami folyamatosan formálja a szemléletét. Érdekes és megindító.

2018.03.01 alexxx

Zseniális film, eddig az idei év legjobbja nálam, bár a 3 óriásplakát azért szintén elég erős volt, igaz, nem feltétlenül érdemes a két filmet összevetni. Gyönyörű mélységei vannak a filmnek, a sztori igen szívhezszóló, és az egész annyira természete... Több

2018.04.14 TomÁcs

Nekem tettszett a film, a párbeszédek benne a mondani valója a hangulata. Nem az a minden évben újra nézős típus, de párszor még biztosan újra fogom nézni.

2018.10.29 VvV

Saoirse Ronant amiben láttam eddig mindig jó volt. Nem is vele van a baj. A története olyan egy helyben topogós.