Lady Chatterley szeretője

Lady Chatterley szeretője

Lady Chatterley's Lover

Egy boldogtalan házasságban élő arisztokrata szenvedélyes viszonyt kezd a férje vidéki birtokán élő vadőrrel.

(Hupka Adrián)

Forgatókönyvíró: David Magee
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 2022 | Netflix (2022.12.02.)

2022.12.06 JRD

A film nem azt adja, mind az eredeti történet. D.H. Lawrence regénye érdekes, szenvedélyes volt. Ez azonban pontosan ezeknek van híján. Valahogy nincs benne kémia, pedig a történet egyik pillére pontosan ez. De egyszer azért megnézhető. De ne hallgas... Több

2022.12.02 Soma

Elmegy, voltak gyenge pontjai a filmnek, de mindvégig egy kérdés motoszkált a fejemben: Szükségünk van még egy adaptációra?

2022.12.04 szemtelen

Finom hűtlenség

Vártam az új adaptációt - és ha lesz még további, akkor azt is megnézem. Véleményem szerint ennek az adaptációnak kiváló szereplőgárdája van. Ami csalódás volt számomra, az a rendezési koncepcióban rejlik, hogy pl. a Connie és Oliver közötti kapcsolat elsősorban vágyból, és nem szerelemből áll. A fizikai vágyak igazi kémia nélkül működnek. Azután ott van Oliver megbabonázó figurája, akit nagyszerű alakításai mellett most kifejezetten unalmasnak találtam, semmi sem vonzza be a történetbe. Ami viszont átjött, hogy egy szexi és erős nő megerősíti szexualitását, nem akar a kijelölt társadalmi szerepnek megfelelni - ne felejtsük el, az első világháború idején vagyunk -, és olyan férfit választ, akihez vonzódik. Lázadás és merészség! A meztelen jelenetek az örömtelien érzékinek pont a fordítottjai. A zene, a fotózás, a jelmezek, a rendezés – mind-mind jó ízű, de egyik sem fokozza vagy mélyíti el a történetet. Szóval és végezetül nem mondanám, hogy ez a film hibátlan, de mindenképpen érdemes megnézni,

A 2022-es adaptáció a történet 6. filmváltozata. Szerző: indingo

A film a D. H. Lawrence által 1928-ban írt, azonos című regény alapján készült. Szerző: indingo

(2023. 06. 09.)
Lady Chatterley nem szégyenlős
A Netflix kosztümös drámája nem csupán az egykori botránykönyv legújabb adaptációja: a túlfűtött pillanatok és a meztelenkedés mögött felsejlik a patriarchális normák közötti őrlődés állapota és az abból való szabadulás lehetősége. Több