A macska

A macska

Le chat

Julien Bouin, a vidéki tipográfus csendesen éldegél feleségével, Clemence-szel, aki korábban egy cirkuszban dolgozott. Clemence egy nap égtelen haragra gerjed Julien kedvenc macskája, Greffier iránt.

(erare)

Ország: Franciaország, Olaszország
Premier: 1971.04.24.
Simone Signoret
Simone Signoret

2021.03.29 Balazs

A szereplők alakítása első osztályú, sajnos a film maga elég gyenge. Viszont érdemes megnézni.

2018.12.05 Berto49

Kihűlt házasság

Georges Simenon nemcsak a Maigret regényeiről híres, hanem remek, a "magas" irodalomba tartozó munkáiról is. Az egyik kisregényének adaptációja ez az 1971-es Pierre Granier-Deferre-film, két színész óriás főszereplésével. A már idős (67 éves) Jean Gabin és a filmbéli felesége Simone Signoret. A házasságuk 25 éve alatt a valamikori szerelem fokozatosan gyűlöletté változott, illetve ambivalens érzéssé lett. A se veled, se nélküled szólás a legjellemzőbb a kapcsolatukra. Az elolvasott kisregény és a belőle készített film nagyon kemény, szinte depressziót kiváltó alkotás. Főleg, ha még a címben szereplő cica, Greffier sorsát is szívére veszi az olvasó, vagy a néző. A megrendítő drámákat kedvelők szíves figyelmébe ajánlom.