Véres hétvége

Véres hétvége

Long Weekend

Peter és Marcia kapcsolata már nem a régi, ezért úgy döntenek, hogy eltöltenek egy hétvégét kettesben az erdőben. De nem csak egymást nem tisztelik, hanem az erdőt sem. Ezt pedig a természet sem figyeli tétlen.

(HercegPeter)

Rendező: Colin Eggleston
Forgatókönyvíró: Everett De Roche
Ország: Ausztrália
Premier: 1978.10.01.

2024.01.22 Filmbarbár

Hogyan (ne) éljük túl az ausztrál vidéket?

A lelkendező hozzászólásokat elfogadva, de azokkal nem feltétlenül egyetértve azt tudnám mondani, hogy az én értékítéletem szerint ez a film a feledhető alkotások sorát gyarapítja, még ha kétségtelenül vannak is érdekes pillanatai. A sajátosan bizarr... Teljes kritika

John Hargreaves miatt kapott egy csillaggal többet nálam. A film maga kétséget ébreszt, hiszen elég érdekes koncepciók alapján építkezik, de persze nem olyan rossz mozi, csak nem a megszokott sémák alapján dolgozták fel.

2016.02.28 kasztni

Hátborzongató egy film volt, valami gagyira számítottam, de nagyon arra hajaz, hogy ez egy zseniális alkotás. Már-már olyan mint a Psycho.

2017.07.12 klip

John Hargreaves alakítása bámulatos, bár azt hiszem ez az alakítás egyben a húzóerő a filmben, mivel a története kissé furcsa és szürreális. Talán emiatt nem is annyira időtálló ez a film, ami nagy kár.