Szerelem

Szerelem

Love

A Szerelem egy szexuálisan túlfűtött melodráma egy fiúról és két lányról. Egy film a szerelemről, mely a gyönyörök nyelvén ünnepli a szexet.

(hp)

Rendező: Gaspar Noé
Író: Gaspar Noé
Ország: Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2015.09.24. | Netflix (2022.06.24.)

Klara Kristin

2023.01.12 georg1945

Nagyon jó, nem a megszokott, nyálas, álfélénk, bugyuta, hanem nyílt, a tényekre támaszkodó. Ilyeneket gyűjtök egyébként. Nekem tetszett a film. Szeretem az ilyen bizarr filmeket. Egyébként várom a Nimfomániás harmadik folytatást. A francia filmek mind jók ilyen téren.

2016.04.01 Mmaarrttoonn

A film meglehetősen „szakmai” és elvont. Érdekes, nem mindennapi atmoszférájú film, ami különlegessé teszi az élményt a néző számára. Egyszer érdemes megnézni!

2015.10.05 Bimbi

Megfogó, nem hagyományos film. Van benne valami egyedi. Mindenkire szerintem gyakorol valamilyen hatást, érzelmeket vált ki. Nem sablonos film, érdemes megnézni.

2016.06.27 klimon

Hát, nem mondom, kissé meglepődtem, pedig azt hittem, hogy Tirer Nimfomániása után nem érhet sok meglepetés. De az biztos, hogy rendhagyó filmélmény volt, de egyszerűen nem tudom hova tenni. Jó volt ez? Erre nehéz válaszolni, de maradandó nyomot hagyott, szóval ez most tőlem egy 4-es.

A film összbevétele 861 057 dollár volt (imdb.com).

A mozivászonra élvez a főszereplő Gaspar Noé új filmjében
A film kemény, de közel sem botrányos tálalásban mutat be egy őrjöngő szerelmet és annak szükségszerű bukását – hogy mindezt miért 3D-ben, azt nem tudom. Több

Pornó vs. művészet
Gaspar Noé 2003-ban megbotránkoztatta Cannes közönségét azzal a bizonyos megerőszakolási jelenettel a Visszafordíthatatlanból. Idén a Szerelemmel újra megpróbált a botrányhős szerepébe bújni, ami csak több-kevésbé sikerült neki, akárcsak a kritikai elismerés kivívása. A megítélés finoman szólva végletes. Több

(2015. 09. 23.)
Szexbaleset
Művészetbe csomagolt pornó vagy pornóba csomagolt művészet? Gaspar Noé egyszer már kiverte a biztosítékot Cannes-ban. Úgy tűnik továbbra is tartja magát ahhoz, hogy filmjeiben a szexmentes jelenetekből legyen a kevesebb és a moziból kijőve már ne is nagyon emlékezzünk rájuk. Több

(2015. 09. 23.)
Gaspar Noé kompromisszumot nem ismerő filmjeivel robbant be a köztudatba. Az Egy mindenki ellen után a Visszafordíthatatlan és az Enter the Void című alkotásai nemcsak témájukban, hanem szerkezetükben és stílusukban is meglepőek és dinamikusak voltak. Több

Értékelés: 3.5/10
(2015. 09. 24.)
A látottakat mind bele lehetne sűríteni egy 40 perces kisfilmbe és akkor mindenki elégedett lehetett volna. Így viszont a végeredmény több mint felháborító. Csak sajnos nem abban az értelemben, amiben Noé reménykedhetett… Több