Lucifer (Lucifer az Újvilágban)

Lucifer (Lucifer az Újvilágban)

Lucifer
JRD

1. évad (2016) - 13 epizód
2. évad (2016) - 18 epizód
3. évad (2017) - 26 epizód
4. évad (2019) - 10 epizód
5. évad (2020) - 16 epizód
6. évad - 10 epizód

Lucifer, a Pokol ura nem találja a helyét, semmi sem teszi boldoggá, és unatkozik. Egy nap úgy dönt, lemond a trónról, és Los Angelesben egy nyomozó társául szegődik, hogy elnyerhesse a megváltást. A sotrozat a DC népszerű Sandman-spinoffján… Több

Premier (HU): 2016.04.25. | Netflix (2017.09.01.)

2024.02.03 mrsn

Addiktív

Emlékszem, amikor 2022-ben megnéztem a sorozatot, alig tudtam lejönni róla, vagy 3 hónapot elvacakoltam vele. Fantasztikus, számomra újdonság volt. Érdekesség: Tom Ellis nem is tud zongorázni – a filmben az valami tökély. Valami könnyedre vágysz? Valami különlegesre? Humorfaktor vs. lélektan = Lucifer az Újvilágban. Ajánlom.

2018.06.28 HercegPeter

a nap véleménye

Nálam alapszabály, hogy csak akkor írok véleményt sorozatról, ha az már végigment, mert sokat romolhat közben és nem akarok jót írni róla, ha a végét nagyon elrontják. Erre kitűnő példa volt a Hősök című sorozat, ami nagyon jól kezdődött, de a végére... Több

2017.02.21 Orosz István

Nekem nagyon tetszik a sorozat. Érdekes meg jók benne a bűnügyek. Lucifer karakterét nagyon eltalálták. Én úgy gondolom a képernyőn megjelentetett Lucifer az a biblia Lucifer filozófikus átgondolása, egy fiú aki nem ért apja döntéseivel egyet ezért f... Több

2020.03.17 dailyfilmsan

Ez egy CSI- helyszínelők csak sokkal bénább bűnesetekkel és egy ördögi személlyel aki klisé szerűen egy nő kedvéért akar jobb lenni. Emellett Lucifer javarészt számomra egy kicsit homoszexuális beütésben adja elő az egoizmusát. Nem tetszett nagyon kevés egyediséget nyújt szerintem a nézőnek.

2022.03.16 JRD

A részlet az ördögben rejlik...

És valóban. A Tom Ellis által tökélyre vitt Lucifer inkább szimpatikus, mint ellenszenves. Pedig ő maga az ördög. Egy új megközelítésben. Mert miért is gondoltuk eddig azt, hogy a lázadó angyal nem lázadna fel a pokoli élet ellen? És miért is gondoltuk eddig, hogy terjedelmes családja ezt szó nélkül hagyja? És miért is gondoltuk azt, hogy minden, ami ördögi, csakis rossz lehet? Bibliai gondolatok, kicsit máshogy... A sorozatban egyébként feltűnik Tom Welling is, aki a Smallville-ben játszotta Clark Kent szerepét.

Minden részben legalább egyszer kimondják a "pokol" szót. Szerző: Nk

Eredetileg Nicholas Gonzales alakította Dan Espinozát, az első rész leforgatása után váltották le őt Kevin Alejandrora. Gonzales összes jelenét újraforgatták Alejandróval. Szerző: Nk

A fekete, nyitható tetejű autó, amit Lucifer vezet, egy 1962-es Chevrolet Corvette C1. Szerző: Nk

A sorozat alapkoncepciója a pilot epizód készítése során még teljesen más volt. Eredetileg Lucifer kétségbeesett vagy aljas emberekkel kötött volna üzleteket szívességekért cserébe, amiket később behajtott volna. De miután azt látták, hogy jól működik nyomozós sorozatként, és így több potenciál is van a történetben, megváltoztatták az alapokat.Szerző: Nk

A könyv, amit Chloe Trixie-nek olvas, Neil Gaimantól a Coraline. Gaiman képregényének egy karaktere ihlette a sorozatot, igaz, csak lazán adaptálták Lucifer Morningstar karakterét. Szerző: Nk

Értékelés: 6.5/10
(2016. 02. 01.)
Lucifer
A téma érdekessége miatt érdemes megnézni az első részt és adni egy esélyt a sorozatnak, azoknak is, akik nem feltétlenül rajonganak a képregény-adaptációkért. A Pilot viszont abszolút nem győzött meg arról, hogy ha nem is minőségi, de legalább egy nézhető sorozat lesz a Lucifer. Több
Örvénylés
Elveszett lány