Életem Cukkiniként

Ma vie de Courgette

Supernatural Movies
2016/12/01

Életem cukkiniként
Senkit se csapjon be az animációs köntös, Claude Barras stop motion technikával készült filmje igen fajsúlyos kérdéseket boncolgat. 8/10 Több

Frappamagazin.hu
2017/01/06

Értékelés: 7.5/10
Frappa Magazin:Cukkini két lábon – egy kék hajú fiú története
Az alkotás mondanivalója sokkal összetettebb, mint elsőre tűnhet. Alapvető kérdéseket tesz fel a néző számára és elgondolkozásra készteti.

Revizoronline.com
2017/01/26

Egy cukkini önéletrajza
Az Oscar-jelölt gyurmaanimáció a svájciak válasza a 400 csapásra. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. Több

Smoking Barrels
2017/01/31

Az Életem Cukkiniként egyrészt tehát úgy szeretne a felnőttek és a gyerekek számára is nyújtani valamit, hogy igazán egyik közönség számára sem ad elegendőt (bár talán a kisebbek könnyebben átsiklanak majd a számukra egyébként is felfoghatatlan tragikumon és pszichologizáláson), másrészt nemcsak hosszában, de mélységeiben is kevés ahhoz, hogy igazán átütő élményként beszélhessünk róla.
7/10 Több

Vox.hu
2017/02/01

Sok animáció szól gyerekekről, még több gyerekeknek, de kevés tud igazán belehelyezkedni az ő nézőpontjukba. Az Életem Cukkiniként című svájci stop-motion csodának ez azonban maradéktalanul sikerült. 90/100 Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!