Mentőcsónak

Mentőcsónak

Lifeboat

A szövetségesek egyik hajójának pusztulása után egy mentõcsónakban kilenc ember hányódik a tengeren: három nõ és hat férfi, köztük annak a német tengeralattjárónak a kapitánya, amely a megsemmisitõ torpedót kilõtte. A német egyre inkább átveszi a parancsnokságot,… Több

Premier: 1944
Mary Anderson
Hume Cronyn
Canada Lee

2017.05.13 ordas

Eléggé merész alkotás, úgy gondolom. Már ha csak a díszletet tekintjük, láthatóan, óriási energiákat fektettek ebbe a filmbe az alkotók. Szerintem a lélektana az egésznek, nagyon jól működik, ami viszont nekem annyira nem jött be, azok a színészi alakítások, nekem valahogy túlságosan teátrálisra sikeredtek.

2016.06.09 bocerkaa

Hitchcock-nak megint sikerült maximálisra kitolnia a feszültséget, és ehhez még csak horrorisztikusnak sem kell lennie. Ezt szeretem is a filmjeiben, és úgy gondolom, hogy a Mentőcsónak igencsak megelőzte a korát, egy nagyszerű dobozdráma kerekedett ki.

Mivel a szokásos cameo megjelenésre nem volt lehetőség, Hitchcock alakja egy újsághirdetés formájában jelenik meg a filmben, ami egy fogyasztószert reklámoz. (A két kép valódi, a Mester tényleg látványos fogyókúrán esett át ebben az időszakban.)Szerző: Menyét Ibolya

Tallulah Bankhead excentrikusságának egyik jellegzetessége volt az alsóneműk iránt érzett megvetése, illetőleg azok hanyagolása. A színésznő az egész forgatást a mentőcsónakban töltötte, rengeteg ki-és bemászással. Akárhányszor beszállt, a benn ülők betekintést nyerhettek bugyimentes filozófiájának valóságába. Valaki bepanaszolta ezt Hitchcocknál, minek folytán a rendezőnek kötelessége lett volna elbeszélgetni a művésszel erről, de soha senki nem beszélt a színésznővel, aki így az egész forgatás alatt mellőzte a bugyihordást.Szerző: Menyét Ibolya