Mise éjfélkor

Midnight Mass

Roboraptor
2021/10/09

Mike Flanagan kétségtelenül az egyik legtehetségesebb, kortárs horrorrendező, aki módszeresen építi karrierjét a zsánerben fürdőzve. A direktebb alkotásai után (Oculus, Hush, Quija 2) hamar megtalálta igazi terepét, a pszichológiai horroron belül, ahol a zsánereszközök a narrációt és a kontextust szolgálják, segítve az elmélyülést a karakterdrámában. Több

Cinegore.net
2021/10/19

Értékelés: 9.5/10
Fogadalmat tesznek, hogy aki először hal meg közülük, az megpróbál kapcsolatba lépni a többiekkel a túlvilágról, egyikük halála után rejtélyes események sorozata veszi kezdetét a hospice-ban. Jövő ősszel érkezik, pont időben Halloween-re. Alig várom. Több

KULTer.hu
2021/12/13

Angyalok és démonok
A Hill-ház szelleme és A Bly-udvarház szelleme után Mike Flanagan újabb, minden korábbinál személyesebb horror-minisorozattal állt elő Mise éjfélkor címmel, amely bár nehezen indul be, de érdemes türelmesen kivárni a végét. Több

Creepyshake.com
2022/01/20

Értékelés: 7.5/10
A Midnight Mass megtekintése során úgy éreztem, mintha egy Stephen King adaptációt néznék. Bizonyos aspektusaiban visszaadja a Mester zsenialitását, de a szavai által elménk vásznára festett képek minőségéhez képtelen felérni. Ezt a misét kellő odaadással tarthatták volna egy katedrálisban is, de végül oda került ahová igazán való, egy névtelen falu apró, szürke kis templomába… Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!