Szörnyeteg

Szörnyeteg

怪物

Minato viselkedése egyre aggasztóbb. Édesanyja, aki férje halála óta egyedül neveli őt, úgy dönt, hogy szembeszáll a fia iskolájának tantestületével.
Minden jel arra mutat, hogy Minato tanára a felelős a fiú problémáiért. De ahogy a történet az anya, a tanár és a gyerek… Több

Forgatókönyvíró: Yûji Sakamoto
Ország: Japán, Franciaország
Premier (HU): 2023.09.14. | Cinego (2024.01.04.)
Forgalmazó: Cirko Film

KULCSSZAVAK

2023.09.15 Ronin

A lényeg az, hogy új alkotása, a Szörnyeteg Sakamoto bravúros forgatókönyvére támaszkodik, amely ennek a rendkívül lenyűgöző munkának a masszív gerincét alkotja. Ennél többet egyelre nem is tudnék elmondani, magával ragadó a történet.

2023.09.14 Bendegúz

Érzékenyen felvett drámai látványosság, amely három különböző szemszögből vizsgálja az eseménysorozatot, és mindegyikből kiderül, hogy mi is történt valójában. Mondhatnánk, hogy ez már túl sokszor eljátszott trükk...de még így is simán hoz újat ez a film.

A film 2 718 575 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 1 222 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

(2023. 09. 22.)
A Szörnyeteg több nézőponton keresztül demonstrálja, hogy miként működik az empátia, és mennyit számít, hogy kinek a történetét látjuk vagy hallgatjuk meg. Több

(2023. 10. 09.)
Nézőpont kérdése
Koreeda Hirokazu újabb társadalomtudatos filmjében ezúttal az egyéni percepciók játsszák a főszerepet: egy történethez három különböző nézőpont tartozik, melyek ismeretében mindig változik a valódi szörnyeteg kiléte. Több