A mi kis városunk

Our Town
Videók

Habár Martha Scott kapott Oscar-jelölést az alakításáért, azért William Holden alakítása sem maradt észrevétlenül. Több kritikus is méltatta a fiú szerepre való rátermettségét, és a női közönségtől érkező rajongói levelek száma is hirtelen megugrott Holden stúdióbeli postaládájában.Szerző: JcWh

Martha Scott egy későbbi interjú során a következőt mondta William Holdenről: "Szerintem mindegyik színésznő beleszeretett Billbe, aki vele dolgozott karrierje korai szakaszában. Én is beleszerettem."Szerző: JcWh

Martha Scott a film forgatásának megkezdésekor már több mint 9 hónapja játszotta karakterét a színpadon. Amikor megtudta, hogy partnerét nem a színházban megszokott színésztársa fogja játszani, hanem a filmes tapasztalattal rendelkező William Holden, nagyon szkeptikus lett. Holden forgatáson tanúsított profizmusa és kooperatív hozzáállása azonnal meggyőzte Scottot a színész rátermettségéről.Szerző: JcWh

A Magyar Televízió 1977. május 27-én mutatta be, a szinkront a Pannónia Filmstúdió készítette. (iszdb.hu)Szerző: Teemeah

A film egy lényeges ponton eltér Thornton Wilder színdarabjától, azonban az Wilder segítségével lett megvalósítva.Szerző: JcWh

A szereplők közül többen (Frank Craven, Martha Scott, Arthur B. Allen, Doro Merande) a film által feldolgozott színdarabban is játszottak korábban.Szerző: JcWh

A filmet Sol Lesser független filmgyártó vállalata, a Sol Lesser Productions finanszírozta.Szerző: JcWh

A filmet 1940. június 13-án mutatták be a New York-i Radio City Music Hallban.Szerző: JcWh

A film alapjául szolgáló színdarabot 1938. február 4-én mutatták be New Yorkban.Szerző: JcWh

Martha Scott karrierjének egyedüli Oscar-jelölését e filmbéli szerepéért kapta.Szerző: JcWh

Thornton Wilder Pulitzer-díjat kapott a film alapjául szolgáló színdarabjáért. A film zenéjét pedig a Pulitzer-díjas zeneszerző, Aaron Copland komponálta.Szerző: JcWh

Martha Scott filmes debütálása, de a szerepet csak hosszabb casting után kapta meg, mivel egy másik filmnél (Elfújta a szél, 1939) nagyon gyengén teljesített a szereplőválogatáson. Szerző: JcWh