Pelé: Birth of a Legend
Milton Gonçalves
André Mattos
Mariana Nunes
Seu Jorge

Hogyan lett egy nincstelen, de ördögien tehetséges brazil fiúból minden idők legnagyobb focistája, aki 17 évesen egy győztes góllal világbajnokká tette hazáját? Egy nehéz és küzdelmes gyerekkor után Pelé egyedi játékstílusát és legyőzhetetlen szellemét ötvözve vált valódi nagysággá, aki még… Több

Premier (HU): 2016.05.26.

2022.12.31 Szilárd-Leo

Legenda

Szevasztok! Pont szilveszterre hagytam ennek a filmnek megnézését. Hát jól döntöttem. A filmben a kezdetektől, amikor egy kis faluban (?); most már tudjuk, hogy egy igazi legenda lett Pelé .8 éves volt, amikor felfigyeltek rá, de család hatására csak később került rivalda fénybe. 16 évesen már Santos csapatba került, először kis csapatba. Aztán a profik közé. És utána már 16 évesen a válogatottba. Nagyon nehezen játszott, mert az európai stílus nagyon nem fekszik egy brazil játékban. Így úgy döntöttek, gyanga stílusba játszik a csapat. Hát jól megy a foci, gólokban (?). És végül meg is nyerik a 1958-as világbajnokságot. A film nagyon jól sikerül szerintem, és látjuk benne Pelét egy pillanatra. Most már nincs köztünk a legenda. Már Puskással focizik Pelé, fent az angyaloknál.

2018.07.02 Annuska

a nap véleménye

A Pelé egy remekül összerakott, jó stílusú sportfilm, amelyet azok is élvezni fognak, akik nem nagy futballrajongók. Ha Edson Arantes do Nascimento nevét említik, nem hiszem, hogy sokan felkapják a fejüket. Ellenben a Pelé nevet, nincs olyan aki ne ... Több

Egy kifejezetten jó sport- és életrajzi film, amit a két Zimbalist rendezett, szerintem igen korrekt módon. Kevin De Paula tökéletesen illett a szerepre. Nézhető, és nálam négy csillag. Soha rosszabbat!

2018.08.04 indingo

Remek sport film. A labdarúgás örökké a középpontban lesz és Pelé is egy olyan csillag, akit egyhamar nem felejt el a közönség.

2017.08.17 Deku

Mivel nem szeretem a focit így tekintve nem meglepő, hogy szavazatom negatív. Viszont adtam a dolognak egy esélyt, hátha mégis megmutatja számomra is, hogy mi az ami vonzó benne. De sajnos nem.

A film összbevétele 7 846 608 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 5 457 875 forintot termelt. A hazai mozik összesen 4 105 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

(2016. 06. 22.)
Színes, szélesvásznú, látványos és didaktikus képeskönyv a foci valaha volt egyik legnagyobb legendájáról. Több

(2016. 06. 06.)
..de végül is az alkotás nem is szól másról, mint az egyéni képességek fetisizálásáról: passzt nagyítóval kell keresnünk a meccsjelenetekben, és egészen az utolsó percekig kell várnunk, mire Pelé fejében megjelenik valami csapatszintű gondolkodás. Több