Képek
Videók

A házasságnál mindig sokat nyom a latba, ha valaki tehetős. Itt van például ez a szegény Molnár Lajos, aki halálosan szerelmes kolléganőjébe, Vargha Marikába, ám a lány nagyravágyó nővére mégis inkább Horváth Ábel igazgató úrhoz szeretné feleségül adni hugicáját. Mi mást lehet itt tenni, el kell hitetni Lajosról, hogy gazdag.

Rendező: Balogh Béla
Forgatókönyvíró: Jenõ Horváth, Siklósi Iván
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1939.07.20.

2018.12.27 ballagaboris

Szereplő megnevezése

Láttam a filmet, a cselekmény semmivel sem rosszabb más, vígjátékok cselekményeinél. Csibi nővérét édesanyám, művész nevén Erdész (Ertl) Irén (1913-1969) játssza.

2017.07.18 Berto49

Az értékelésem eléggé jóindulatú, mert a történet még a szokásosnál is banálisabb, gyakorlatilag csak keretéül szolgál Kiss Manyi és Latabár Kálmán humorosnak szánt duettjéhez. Az USA-ba települt Kabos Gyula "pótlására" kísérleteztek a táncos-komikus... Több

A filmben szereplő énekesnő, Déry Sári (1911-1952) élete nagy vonalakban inspirálta Bacsó Péter "Te rongyos élet" című filmjét. A negyvenes években felkapott, szexepiles színésznő/énekesnő gróf feleségeként lett kitelepítve Mádra, ahol félrekezelt vakbélgyulladás következtében halt meg. Néhány kritikusnak a magyar Marilyn Monroe titulus jutott róla az eszébe. Ő volt az első olyan magyar színésznő, aki az "Új Isten Thébában" című Gáspár Margit darabban a nyílt színen meztelenül volt látható.Szerző: Berto49

Vargha Máriát Németh Romola, Molnár Lajost Somogyvári Rudolf alakítja.Szerző: seamandarin