Rebecca - A Manderley-ház asszonya

Rebecca

Maxim de Winter szerepére kezdetben Robert Donatot szerette volna megnyerni Hitchcock, de nem sikerült.Szerző: phanzetomox

Olivier eredetileg azt szerette volna, hogy a felesége játssza el Mrs. de Winter szerepét.Szerző: phanzetomox

Lawrence Olivier és Hitchcock első találkozásakor ez a párbeszéd zajlott le köztük: Lawrence Olivier: -Hívj Larry-nek. Mire Hitchcock: -Hívj csak Hitch-nek, cock nélkül.Szerző: phanzetomox

A regényben, ami alapján készült a film Mrs. de Winternek nincsen keresztneve.Szerző: phanzetomox

Mrs. de Winter szerepére kezdetben Margaret Sullavan is szóba került.Szerző: phanzetomox

A film producere David O. Selznick kiválóan értett a marketinghez, ezt a filmet például olyan plakáttal indította PR-útra, hogy "Mi volt Manderley titka?"Szerző: citizenfour99

A film rendezője, Alfred Hitchcock a következőképp fogalmazott : '' Ez egy angol film, teljesen angol. ''Szerző: citizenfour99

Emilia Fox édesanyja ugyanúgy Mrs. De Winter szerepét alakította a 19 évvel korábbi 1978-as televíziós verzióban. Szerző: rbernadett