A kaptár: Vendetta

Resident Evil: Vendetta

Ez az első 'kanonikus' Resident Evil-film, mely egy valóságban is létező városban, New Yorkban játszódik. Szerző: hp

A Vendetta a Resident Evil franchise harmadik egész estés 3D-animációs filmje. A korábbi részek címei: A Kaptár: Bioterror (2008), A kaptár: Kárhozat (2012). Szerző: hp

A Milla Jovovich nevével fémjelzett A kaptár -franchise-zal ellentétben a film ugyanabban a világban játszódik, mint a Resident Evil videojátékok. Szerző: hp

A film első előzetesét a 2016. szeptember 17-én a Tokyo Game Show-n mutatta be a Capcom a Resident Evil 7: Biohazard című videojáték első képsoraival együtt. Szerző: hp

A közbeszédben és a sajtóban elterjedt, hogy a Vendatta voltaképpen egy reboot, a Capcom azonban leszögezte, hogy bár a film sok mindenben eltér elődeitől, valójában folytatása a korábbi történetnek. Szerző: hp

A film 2017. május 27-én debütált a japán mozikban, míg az Államokban mindössze egyetlen napig láthatták a franchise rajongói, ugyanis országos forgalmazás helyett egyenesen DVD-re és Blu-ray lemezre jött ki, illetve került fel a VOD-szolgáltatók kínálatába. Szerző: hp