Rövidzárlat

Rövidzárlat

Short Circuit

A hadsereg lézerfegyverekkel szereli föl a robotokat, megteremtve a tökéletes harci eszközt. A történet váratlan fordulatot vesz, amikor villám csap az egyik robotba, s ezzel életre kelti. Az "élő" gépezet megszökik a Novao Robotics cégtől, és szerencséjére találkozik Stephanie Speck-kel (Sheedy), a határozott fellépésű fiatal nővel, aki azonnal pártfogásába veszi. Stephanie és Johnny-V hamarosan szoros barátságot köt. Túl kell járniuk azonban Crosby eszén, aki szeretné megjavítani az "elromlott" gépet. Ráadásul nyomukban a Nova Robotics mániákusan lövöldöző biztonsági főnöke, aki elhatározza, hogy mindenáron visszaszerzi a robotot.

Premier (HU): 1988.07.14.

2018.12.17 harnas1207

Inkább gyerekeknek szóló kis szösszenet, olyan témával amit azóta már 2000 film boncolgatott. Mai szemmel már elég gyengécske matiné film, de szerintem még így is érdemes egyszer megnézni.

2016.02.15 doroffee

Nagyon izgalmas, helyes, kedves film. Nagyon bírtam a humorát és a pergős akciódússágát. Kifejezetten olyan film, amit gyerek és felnőtt is tud élvezni.

A film több mint 40 millió dollárt eredményezett, a kritikusok pozitív kritikákat alkottak róla. Szerző: Archívum

Maga a forgatás igen olcsó volt, a trükköket a legegyszerűbben oldották meg, így spóroltak meg pénzt a címszereplő megalkotására. Szerző: Archívum

Az eredeti elképzelés szerint a filmet sci-fi/thrillernek szánták, de végül egy komédia kerekedett ki belőle. Szerző: Archívum

A film elkészítésének ötletét az adta, hogy az iskoláknak elkészített oktatófilm, amiben egy robot szerepelt, osztatlan sikert aratott a tanulók körében. Szerző: Archívum