A karácsony mentőakció

Santa & Cie

A film 42 168 980 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 43 264 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Alain Chabat egy interjúban elárulta, hogy a filmjéhez az adta az ötletet, amikor az Egyesült Államokban töltött néhány napot a Karácsony idején. "Mindenki a házát, az utcákat és a a boltokat díszítette... Elképzeltem, milyen lenne, ha a Télapó néhány nappal hamarabb érkezne épp a legnagyobb felfordulás kellős közepén."Szerző: hp

Kevesen tudják, de Alain Chabat rendező egy cameo erejéig feltűnt Luc Besson filmjében, a Valerian, és az ezer bolygó városá-ban. Szerző: hp

Alain Chabat rendező elmondta, hogy 2015-ben kezdte el írni a film forgatókönyvét, de akkor még nem voltak konkrét tervei, csak kedvtelésből áll neki az írásnak. Szerző: hp

A karácsony mentőakció Alain Chabat ötödik egészestés filmje. Legutóbbi alkotását, a 2012-es Marsupilami nyomában-t a hazai mozikban is bemutatták, azóta azonban nem rendezett. Szerző: hp

A film forgatása 2017. február 6-án kezdődött meg, és május 31-én ért véget Franciaországban. Szerző: hp

A film premierje 2017. november 25-én volt Rennes-ben. Szerző: hp