A karácsony mentőakció

Golshifteh Farahani
Golshifteh Farahani
Pio Marmai
Alain Chabat

A Mikulás és a manók nagyban dolgoznak azon, hogy az idei karácsony se múljon el ajándékok nélkül - így érthető a hatalmas ijedtség, amikor az összes manó egyszerre megbetegszik. A Mikulásnak így egyedül kell útnak indulnia, és beszerezni a hatalmas mennyiségű C-vitamint a beteg manóknak. Sajnos… Több

Rendező: Alain Chabat
Forgatókönyvíró: Alain Chabat
Ország: Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2018.11.29.

2024.02.08 Török389133

Voltak unalmasabb részei, de voltak benne nagyon jó poénok, lehet rajta jókat nevetni, és jópofa az egész.

2019.12.23 P

Én nagyon jól szórakoztam a film alatt. Ez a kissé ügyefogyott Mikulás-karakter rendkívül jól áll a filmnek, és jól passzoltak a poénok is, amik nem voltak eget verően viccesek, de képesek voltak megnevettetni. Összeségében jó film, érdemes megnézni. Egyszer mindenképp!

2018.11.30 cvölf

Szívhez szóló és humoros történetet mutat be A karácsony mentőakció, ami a gagyinak ható címe ellenére tartogat kellemes meglepetéseket. Nem az év legjobb filmjét kell várni tőle, de minket kimondottan jó érzéssel töltött el.

2018.12.02 ovejuna

Számomra csalódás volt a film, és leginkább a gyenge forgatókönyve miatt. Se íze se bűze ennek a sztorinak. Kiemelném a kimondottan tetszetős operatőri munkát, de ezen kívül nem sok pozitívat tudok elmondani a filmről.

2019.12.01 petresku

Hát, azt kell, hogy mondjam, hogy a temérdek karácsonyi tematikájú családi film után, ez egy egészen üdítő darab. Nem állítom, hogy túllépne a konvenciókon, de ettől függetlenül egy egész jó darab.

A film 42 168 980 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 43 264 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Alain Chabat egy interjúban elárulta, hogy a filmjéhez az adta az ötletet, amikor az Egyesült Államokban töltött néhány napot a Karácsony idején. "Mindenki a házát, az utcákat és a a boltokat díszítette... Elképzeltem, milyen lenne, ha a Télapó néhány nappal hamarabb érkezne épp a legnagyobb felfordulás kellős közepén."Szerző: hp

Kevesen tudják, de Alain Chabat rendező egy cameo erejéig feltűnt Luc Besson filmjében, a Valerian, és az ezer bolygó városá-ban. Szerző: hp

Alain Chabat rendező elmondta, hogy 2015-ben kezdte el írni a film forgatókönyvét, de akkor még nem voltak konkrét tervei, csak kedvtelésből áll neki az írásnak. Szerző: hp

A karácsony mentőakció Alain Chabat ötödik egészestés filmje. Legutóbbi alkotását, a 2012-es Marsupilami nyomában-t a hazai mozikban is bemutatták, azóta azonban nem rendezett. Szerző: hp

(2018. 11. 28.)
A Karácsony mentőakció
A Kárácsony mentőakció igazi felüdülés lehet a százszor ismételt ünnepi témájú filmek tengerében, de nem szabad világmegváltást várni tőle. Egyszeri családi kikapcsolódásnak azonban bőven megfelel. Több

(2018. 12. 07.)
Mindenképpen családos programnak ajánlom a filmet, ahol számíthatunk rá, hogy elő fog fordulni néhány esetben a teremből ki-, és bejárkálás. Viszont ettől eltekintve szerintem minden gyerek örömmel nézi majd meg a mozit és még jobban várják majd a karácsonyt! Több