Saul fia

Saul fia

Smoking Barrels
2015/05/24

Mindenképpen tiszteletreméltó és lenyűgöző, amilyen anti-hatásvadászattal Nemes László végigvitte ezt a legtöbbször durva giccset magával hozó témát. Éppen ezért érdemel meg minden dicséretet a Saul fia, és tud az az elemi erejű tragédia lenni, ami a Jöjj és lásd!-nak nem sikerült. Több

Kultúrpart.hu
2015/05/24

Nem láthatsz mást
Cannes-ban szenzáció, nekünk büszkeség. A fogadtatás egy dolog, az elképesztő filmes teljesítményt megnézni egy másik. Ritkán van a moziban ilyen különös kényszerítő erő. Több

Revizoronline.com
2015/06/11

Kaddis a gyermekért
Obszcén művészi tett "újrateremteni" a holokausztot, vagy az emlékezés legmagasabb rendű formája? Lehet meztelen statisztákból hullahegyet építeni a jó ízlés határain belül? És vajon Auschwitz autentikus ábrázolása tényleg hasonlíthat egy videójátékhoz? NAGY V. GERGŐ KRITIKÁJA. Több

Filmtekercs.hu
2015/06/12

A borzalom a homályban
A Cannes-i fesztivál hivatalos programjában debütáló Saul fiát a második napon mutatták be a fesztiválon a sajtónak, majd pénteken a díszvetítésen a többi látogatónak. Nemes Jeles László első nagyjátékfilmje komoly sikert aratott már az eddigi visszajelzések alapján is. Több

Cornandsoda.com
2015/06/15

Értékelés: 8.4/10
A Saul fia egy olyan alkotás, melynek sikerére büszke lehet a magyar filmgyártás és büszkék lehetünk mi magunk is. Több

Hetediksor.hu
2015/08/04

Kamera által homályosan
Az elsőfilmes rendező nagy fába vágta a fejszéjét. A filmet megnézve egyértelművé válik, hogy a fejsze pengéje éles, a nyele pedig szakértő kezekben van. A Holokauszt témája egyébként sem könnyed, a szokatlan ábrázolásmód pedig még jobban megdolgoztatja a nézőt. Több

Hessteg.com
2016/04/24

34 év után újra büszkék lehetünk: Nemes Jeles László filmje egy magával ragadó, torokszorító dráma az emberiség legsötétebb idejéből. 8/10

Mozinezo.hu
2016/09/22

Különös lenne azt mondani, hogy jó film, de az biztos, hogy érdemes megnézni. Nagyon sok szálat elvarratlanul hagy a rendező, így mindenki a benne felébredő érzelmek hatása alapján ítélheti meg, és értelmezheti a filmet, ami alapvetően egy reményvesztett ember, halálból való feltámadásáról szól. Több

jerrycomovie
2018/12/27

Értékelés: 7.5/10
"Ha van időd annyi komolytalan komédiára, sorozatra, zenés műsorra, olcsó hamburgerre, sétára a szabadban, kellemes fürdőzésre, bevásárlásra a tömegben és mindezek mellett még született magyar is vagy, akkor ezt a filmet meg kell nézned. Mondanám legszívesebben, hiszen milyen fura már, ha egy magyar ember bármilyen magának legyártott ideológia miatt hanyagolna egy olyan művészeti formát - jelen esetben ezt a száz perces filmet - amivel identitásunkat - és persze más vallás és kultúrákét is - öregbítjük." Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!