N/A

Videók

Málnássy földbirtokos nászéjszakájára készül. Komornyikja bíztatja: induljon a hálószobába, ahol felesége várja. Málnássy - miután érdekből házasodott - kényszeredetten megindul. A násszobában erőteljes fütty és zaj zavarja meg az előkészületeket. Málnássy leszalad a hallba: egy fiatal lány "tört be" a kastélyba. A lány betoppanása furcsa kalandok és vígjátékok láncolatát indítja el az újdonsült "férj" életében... Aszlányi Károly műve két ember egymásra találásának, egymáshoz csiszolódásának, tiszta szerelmének vidám, őszinte története.

Ország: Magyarország
Premier: 1996.11.30.

2019.04.11 Berto49

A férfi mint játékszer

A harmincéves korában autóbalesetben elhunyt Aszlányi Károlynak ezt a regényét nem olvastam, de a TV-játékból ítélve nem is fogom felkutatni érte a közeli könyvtár gazdag gyűjteményét. Emmi, a hősnő (Gubás Gabi, akinek ez volt az első filmes főszerepe) a férfiakat csak bármikor eldobható játékszernek tekinti. Nem kimondottan rokonszenves tulajdonság. Talán ezért is volt csalódás. Előfordulhat, hogy az 1940-es Szlatinay Sándor által rendezett változat jobb? Szeleczky Zita szereplése bíztatónak tűnik, valamikor majd megkeresem ezt a verziót.