Spongyabob Kockanadrág

SpongeBob SquarePants

Több olyan utalás is van a sorozatban, amit csak az idősebb korosztály érthet meg.Szerző: picurka

Az eredeti tervek szerint Patrick egy bártulajdonos lett volna.Szerző: Norbi

Egy diák életét mentett egy Spongyabob résznek köszönhetem amit megnézett, amiben Spongyabob alkalmazta a Heimlich-fogást.Szerző: Norbi

Az első 3 évadban Stephen Hillenburg ellenzése miatt nem sztárok adták hangjukat a szereplőknek.Szerző: mamiéstöti2

2011-ben egy újonnan felfedezett gombafajt neveztek el Spongyabobról.Szerző: mamiéstöti2

Bikini Atoll sziget alatt helyezkedik el egy valódi víz alatti város, amelyről bikinifenék ötletét merítették.Szerző: mamiéstöti2

Egyes feltételezések szerint a hét fő karakter tulajdonságait a hét főbűn ihlette.Szerző: mamiéstöti2

Tom Kenny, aki Spongyabobot megformálta, Karennek, Plankton robotfelesége szinkronhangjának a férje.Szerző: mamiéstöti2

Spongyabob személyi igazolványa szerint 1986 július 19.-én született, tehát már nagykorú.Szerző: mamiéstöti2

A sorozat címe Spongyaboy Ahoy lett volna, de egy felmosófej gyártó cég ezt már korábban levédte.Szerző: mamiéstöti2

Spongyabob eredeti neve Spongyaboy lett volna. Szerző: mamiéstöti2

A rozsdásrákolló egy rákcsapda. Szerző: Orosz István